MSK son nəticələri açıqladı — Siyahı

Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Məzahir Pənahov parlament seçkilərinin nəticələri ilə bağlı mətbuat konfransı keçirir.

Fedai.az xəbər verir ki, M.Pənahov seçki, müşahidəçilər, səsvermənin gedişi, pozuntulara görə veriləcək cəzalarla bağlı danışdıqdan sonra indiyə qədər seçicilərin 60,5 faizinin (3400-dən artıq məntəqənin nəticəsi) səslərinin sayıldığını bildirib.

M.Pənahov qeyd edib ki, ilkin nəticələri adətən səslərin 75%-i sayılandan sonra elan edirlər. Hazırda isə səslərin sayılması prosesi bu səviyyəyə çatmayıb.

Ona görə də M.Pənahov fasilə elan edilməsini təklif edib və bildirib ki, təxminən bir saatdan sonra ilkin nəticələr açıqlanacaq.

***

M.Pənahov fasilədən sonra rəsmi nəticələrin açıqlayır.

O bildirib ki, hazırda səslərin 87 faizi sayılıb. MSK sədri 118 dairənin nəticələrini açıqlayıb, 7 dairənin nəticələri isə hələlik hazır deyil.

***

MSK seçkilərin son nəticəsini açıqlayıb.

Siyahını təqdim edirik:

1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi

Vasif Talıbov – 94,6%

2 saylı Şərur seçki dairəsi

İsa Həbibbəyli – 86,3%

3 saylı Babək-Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi

Səttar Möhbalıyev – 83,2%

4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi

Eldar İbrahimov – 84,9%

5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi

Siyavuş Novruzov – 81,1%

6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi

Ülviyyə Həmzəyeva – 69,5%

7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi

Cəbi Quliyev – 63,5%

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi

Azay Quliyev – 45,6%

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi

Kamaləddin Qafarov – 60,3%

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi

Madər Musayev – 64,6%

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi

Aydın Hüseynov – 59,2%

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi

Xasayeva Səbinə — 48,5%

13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi

Rauf Əliyev – 47,5 %

14 saylı Xəzər seçki dairəsi

Soltan Məmmədov – 47,2 %

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi

Ülvi Quliyev – 41.8 %

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi

Erkin Qədirli – 35,6 %

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi

Allahverdiyev Elnur Marat — 41.0 %

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi

Rasim Musabəyov – 38,8

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi

Hikmət Babaoğlu – 43,0%

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi

Əliyev Adil – 60%

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi

İbrahimqızı Məlahət – 56,9%

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi

Asim Mollazadə — 47,3%

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi

Ziyad Səmədzadə — 45,8%

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi

Könül Nurullayeva – 46,1%

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi

Vəliyeva Sədaqət – 57,1%

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi

Fazil Mustafa – 47,6%

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi

Salahzadə Əliabbas – 57,6%

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi

Eldar Quliyev – 49,2%

29 saylı Səbail seçki dairəsi

Nigar Arpadarai – 42,3%

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi

Fətəliyeva Sevinc – 62,2%

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi

Etibar Əliyev – 41,4%

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi

Həsənova Afət – 64,9%

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi

Mirələmov Hüseynbala – 47,1%

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi

Zabelin Mixail – 35,1%

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi

Abbasov Rauf Arif — 49.2 %

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi

Qüdrət Həsənquliyev – 45,4 faiz

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Kərimzadə Pərvin – 42,1%

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Həmzəyev Naqif – 44,9%

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Cəfərov Müşviq – 45,8%

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Quliyev Musa – 40%

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi

Hüseynova Hicran – 32,6 %

42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi

Mirkişili Tahir Famil — 50.1 %

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi

Hacıyev Emin – 60,1%

44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi

Məmmədli Müşfiq Fazil — 45.8 %

45 saylı Abşeron seçki dairəsi

Əsədov Oqtay – 67,7%

46 saylı Şirvan seçki dairəsi

İltizam Yusifov – 49,5 %

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi

Mirzəzadə Aydın – 30.1 %

48 saylı Yevlax seçki dairəsi

Məmmədov İlham – 51,3%

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi

Hüseynli Əli – 59,6%

50 saylı Abşeron–Qobustan seçki dairəsi

Şahin Seyidzadə — 44,6%

51 saylı Qusar seçki dairəsi

Badamov Azər – 49.4 %

52 saylı Quba seçki dairəsi

Vahid Əhmədov – 50,6%

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi

Rafailov Anatoli – 44,1%

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi

Qurbanov Sadiq – 55,3%

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi

Səlimov Eldəniz – 57,9%

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi

Sevil Mikayılova – 43,8%

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi

Ağazadə Əminə — 64,8%

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi

Rafael Hüseynov – 51%

59 saylı Salyan seçki dairəsi

Əhmədova Jalə — 59,7%

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi

Fəzail Ağamalı – 49,2%

61 saylı Neftçala seçki dairəsi

Sabir Rüstəmxanlı – 21,4%

62 saylı Saatlı seçki dairəsi

Əziz Ələkbərli – 49%

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi

Cəfərov Kamal – 52,8%

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi

Məmmədov Ramin – 54,6%

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi

Əmiraslanov Əhliman – 63,2%

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi

Məhərrəmov Bəhruz – 52,9%

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi

Həsənov Malik – 65,2%

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi

Nəsirov Elman – 53,7%

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi

Fəzail İbrahimli – 51%

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi

Məmmədov Məşhur – 64,8%

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi

İsgəndərov Anar – 62,7%

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi

Musa Qasımlı – 53,9%

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi

Rüfət Quliyev – 52,9%

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi

Rəcəbli Hadı – 53,1%

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi

Paşazadə Cavanşir – 61,1%

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi

Əsgərov Ziyafət – 66,1%

77 saylı Astara seçki dairəsi

Mahmudov Rəşad Məmmədqulu — 57.6 %

78 saylı Lerik seçki dairəsi

Məmmədov İqbal – 50,4%

79 saylı İmişli seçki dairəsi

Nurullayev Razi Qulaməli — 20.9 %

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi

Çingiz Qənizadə — 45.4%

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi

İsmayılov Şahin – 62,7%

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi

Rzayev Tahir – 61,5%

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi

Aqil Abbas – 61,7%

84 saylı Füzuli seçki dairəsi

Vüqar Bayramov – 71,0%

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi

Tamam Cəfərova – 48,9%

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi

Novruzəli Aslanov – 53,7%

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi

Tahir Kərimli – 52,4%

88 saylı Göyçay seçki dairəsi

Sabir Hacıyev – 52,7%

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi

Əfəndiyev Məzahir – 63,9%

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi

Osmanov Cavid – 68,4%

91 saylı Ucar seçki dairəsi

Həsən Ramil – 51,7%

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi

Jalə Əliyeva – 51,9%

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi

Fatma Yıldırım – 65,7%

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi

Zahid Oruc – 69,6%

95 saylı Tərtər seçki dairəsi

Sahib Alıyev – 40,3%

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi

Məmmədov Anar – 59%

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi

Vəliyev Ağalar – 68,1%

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi

Qafarova Sahibə — 52,1%

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi

Həsənov Nurlan – 61,3%

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi

Bayramov Kamran – 66,6%

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi

Mirbəşir Elşad – 60.7 %

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi

Səfərov Nizami – 64%

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi

Hüseynova Sevinc – 61,4%

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi

Arzu Nağıyev – 56,2%

105 saylı Tovuz seçki dairəsi

Qənirə Paşayeva – 70.8 %

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi

Ülviyyə Ağayeva – 54.1 %

107 saylı Qazax seçki dairəsi

Seyidov Səməd – 76,1%

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi

Cəfərov Nizami – 53,4%

109 saylı Balakən seçki dairəsi

Məhəməliyev Nəsib – 65,3%

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi

Elşən Musayev – 49.2 %

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi

Əliyeva Kamilə — 53,9%

112 saylı Qax seçki dairəsi

Azər Kərimli – 52,7%

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi

İsgəndərov Vüqar – 52,9%

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi

Əli Məsimli – 57.2 %

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi

Cavanşir Feyziyev – 67,6%

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi

Fəttah Heydərov – 75,5%

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi

Naxçıvanlı Aqiyə — 65,5%

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi

Bəxtiyar Əliyev – 62,9 %

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi

Bəxtiyar Sadıqov – 61,2%

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi

Məmmədov Ceyhun – 57.1 %

121 saylı Laçın seçki dairəsi

Abbaszadə Mahir – 56.5 %

122 saylı Xankəndi seçki dairəsi

Tural Gəncəliyev – 56,7%

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi

Məmmədov Aqil Sadıq — 71.7 %

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi

Məmmədov Elman – 60.7 %

125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi

İsmayılov İmamverdi İbiş — 40.3 %

Qeyd edək ki, MSK-nın açıqladığı rəsmi nəticələrdə ekzit-pollda qalib gəldiyi bildirilən 1 nəfərin (79 saylı İmişli seçki dairəsi) adı dəyişib.

Bu xəbəri paylaşın:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •