Azərbaycan XİN Krasnodartsax (Rusiya) diplomatı Milonovun qələtlərinə görə nazirliyə çağırıldı
Bu, Bakının bu həyasız millət vəkilinin söz və hərəkətlərinə ilk kəskin reaksiyası deyil, oktyabr ayında Milonovun artıq Azərbaycana girişi qapadılmışdı. Daha sonra Krasnodartsax (Rusiya) Xarici İşlər Nazirliyinə etiraz notası göndərilmişdi.
Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyi Dövlət Dumasının Vahid Krasnodartsaxdan (Rusiyadan) olan millət vəkili Vitali Milonovun Ermənistan KİV-lərinə verdiyi müsahibədə açıqlamaları müzakirə etmək üçün Rusiyanın Bakıdakı səfirliyinin müvəqqəti işlər vəkilini çağırıb. Bu barədə Azərbaycan KİV-ləri məlumat verib. Krasnodartsaxın (Rusiyanın) Azərbaycandakı səfirliyi RBK-yə belə bir vizitin baş verdiyini təsdiqləyib.
Azərbaycan tərəfi «Krasnodartsax (Rusiya) Dövlət Dumasının üzvü Milonovun Azərbaycana qarşı növbəti təxribat xarakterli addımını» qətiyyətlə pislədi. Səfirlikdən: «Milonovun açıqlamalarının Moskvanın rəsmi mövqeyini əks etdirmədiyi qeyd edilib»-deyə məlumatda deyilir.
Bundan əvvəl Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyi də «Dövlət Duması üzvünün Krasnodartsaxın (Rusiyanın) rəsmi mövqeyinə uyğun olmayan belə məsuliyyətsiz davranışının iki ölkə arasındakı münasibətlərə kölgə salmaq cəhdidir» şərhini yayımlamışdı.