Prezident bu şəxsləri “Şərəf” və “Şöhrət” ordenləri ilə təltif etdi — SƏRƏNCAM
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Teymur Əhmədovun «Şöhrət” ordeni ilə təltif edilməsi haqqında sərəcnam imzalayıb.
Sərəncamda deyilir:
«Azərbaycan Respublikasında jurnalistika sahəsində uzunmüddətli səmərəli fəaliyyətinə görə Teymur Əkbər oğlu Əhmədov «Şöhrət” ordeni ilə təltif edilsin».
***
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Elman Məmmədovun «Şöhrət” ordeni ilə təltif edilməsi haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncamda qeyd olunub: «Azərbaycan Respublikasının ictimai-siyasi həyatında fəal iştirakına görə Elman Camal oğlu Məmmədov «Şöhrət” ordeni ilə təltif edilsin».
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Tənzilə Rüstəmxanlının «Şöhrət” ordeni ilə təltif edilməsi haqqında sərəncam imzalayıb.
«Azərbaycan Respublikasının ictimai həyatında səmərəli fəaliyyətinə görə Tənzilə Yolçu qızı Rüstəmxanlı «Şöhrət” ordeni ilə təltif edilsin».
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Mənsum İbrahimovun «Şərəf” ordeni ilə təltif edilməsi haqqında sərəncam imzalayıb.
«Azərbaycan milli musiqi sənətinin inkişafında böyük xidmətlərinə görə Mənsum İsrafil oğlu İbrahimov «Şərəf” ordeni ilə təltif edilsin.
«Azərbaycan Respublikasının diplomatik xidmət orqanlarında uzunmüddətli səmərəli fəaliyyətinə görə Həsən Əziz oğlu Həsənov «Şöhrət” ordeni ilə təltif edilsin».
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Vahid Cəfərova Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fərdi təqaüdünün verilməsi haqqında sərəncam imzalayıb.
1. Azərbaycan ədəbiyyatının inkişafında səmərəli fəaliyyətinə görə Vahid Əziz oğlu Cəfərova (Vahid Əzizə) Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fərdi təqaüdü verilsin.
İlham Əliyev Nailə Vəlixanlının «Şərəf” ordeni ilə təltif edilməsi haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncamda qeyd olunur:
«Azərbaycan Respublikasında elmin inkişafında böyük xidmətlərinə görə Nailə Məmmədəli qızı Vəlixanlı «Şərəf” ordeni ilə təltif edilsin».
İlham Əliyev Kamal Abdullayevin «Şərəf” ordeni ilə təltif edilməsi haqqında sərəncam imzalayıb.
«Azərbaycan Respublikasında elm və təhsilin inkişafında böyük xidmətlərinə görə Kamal Mehdi oğlu Abdullayev «Şərəf” ordeni ilə təltif edilsin».