Azərbaycan rusiyalı deputat Mixail Delyaqini beynəlxalq axtarışa verib. Bu barədə çərşənbə günü ölkənin Baş Prokurorluğunun mətbuat xidməti məlumat yayıb.
Bundan əvvəl Rusiya Dövlət Dumasının İqtisadi Siyasət Komitəsinin sədr müavini Mixail Delyaqin Rusiya federal telekanallarından birinin efirində, onun fikrincə, Polşa və Azərbaycan tərəfindən ehtimal olunan təhdidlərə diqqət çəkib və onlara nüvə zərbələri endirməyi təklif edib. Sonuncunun neft sənayesi, agentliyi xatırladır.
Rusiya prezidentinin mətbuat katibi Dmitri Peskov qeyd edib ki, bu bəyanat “heç bir halda Rusiya Federasiyasının rəsmi xəttinə uyğun gəlmir və bizm mövqeyimizi əks etdirmir”.
“Azərbaycan Respublikasının Baş Prokurorluğu iki ölkə arasında əməkdaşlıq prinsiplərini rəhbər tutaraq Rusiya Federasiyası Dövlət Dumasının deputatı, Dövlət Dumasının İqtisadi Siyasət Komitəsinin sədr müavini Mixail Gennadyeviç Delyaqinin son günlər mətbuatda çıxışları ilə bağlı araşdırma aparıb. Bununla əlaqədar Azərbaycan Delyaqini beynəlxalq axtarışa verib”, — deyə məlumatda deyilir.