Döyüş bölgəsindən təxliyə olunaraq Bakıya gətirilən və özünü mağaza satıcısı kimi təqdim edən Ermənistan vətəndaşı Aznif Baqdasaryanın əsl kimliyi üzə çıxıb.
Erməni qadının sosial şəbəkə hesabından onun əslində hərbçi-tibbi baçısı kimi xidmət etdiyi məlum olub. Onun Facebook profilindəki hərbi geyimdə olan şəkilləri belə deyir.
Qeyd edək ki, oktyabrın 7-də döyüş bölgəsindən təxliyə olunaraq Bakıya gətirilən Aznif Baqdasaryan zavallı qadın kimi mətbuatın qarşısına çıxmışdı.
“Bomba zərbəsi zamanı huşumu itirmişdim, ayılanda gördüm ki, təkcəyəm, heç kim qalmayıb. Üç sutka ərzində mağazada kimsəsiz, tək qaldım. Məni hər zaman qorxudurdular ki, azərbaycanlıların əlinə düşsəm, öldürəcəklər. Ona görə qorxurdum. Ancaq tam əksinə oldu, mənimlə çox yaxşı rəftar etdilər” – A.Baqdasaryan mətbuat konfransında bildirmişdi.
Azərbaycanda mülki şəxs kimi ona isti münasibət göstərildiyini, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin nümayəndələrinin də onunla mehriban davranıldığını söyləyən erməni qadın daha sonra əlavə etmişdi: “Mənə xoş xatirələrimin olduğu Bakını göstərdilər, nənəmgilin yaşadığı evi göstərdilər. Çay içdik, qutab, paxlava yedik. Sizin qutab, paxlava mənim xoşuma gəlir, dünyanın ən yaxşı qutab və paxlavası sizindir. İki xalqın yenə dostluq və sülh şəraitində yaşamasını istəyirəm”.
Aşağıda bu hiyləgər erməninin Facebook profili təqdim olunur. Onun şəkillərinə baxmaqla əsl kimliyini ayırd etmək çətin deyil.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009590421690 (Modern.az)
P.S. Aznif Baqdasaryan bu günlərdə cəbhəyə göndərilən qadınlardandı. Avtobusdakı görüntüsünü Fedai.az-da yayınlamışdıq. Ön cəbhəyə «mamaşa» kimi göndərilib. Azərbaycana göndərilən qadın batalyonuna daxil olan Aznif bizi aldatmaq üçün «mnogostradalnıy armyanskiy narod» cildinə girib. Yaşadığı yer isə hərbi birləşmələrə aiddir. Murdar cəmdəyini götürüb qaçmaq Aznif harsına bu dəfə qismət olmayıb. Bu qadın terror qruplaşmasına və ya qanunsuz hərbi birləşmələrdən birinin tərkibində vuruşub.