«Vətəndaş Müqavilə» blokunun seçki siyahısına rəhbərlik edən Baş nazir səlahiyyətlərini icra edən Nikol Paşinyan, Ermənistan hökumətini və xalqının, «Artsax» və xalqını dəstəklədiyini təmin edərək, Ermənistan və «Artsax» erməniləri arasında ziddiyyətlər səpmək cəhdlərinin aradan qaldırılmasına çağırdı.
Armenpress-in xəbər verdiyi kimi, o, bu sözləri «Mülki Müqavilə» partiyasının Yerevandakı Respublika Meydanında keçirdiyi mitinqdə söyləyib.
“Təəssüf ki, bəzi insanlar dar siyasi məqsədləri naminə yenidən Ermənistan və «Artsax» erməniləri arasında ziddiyyətlər səpməyə çalışdılar. Bunun qəbuledilməz olduğunu demək istəyirəm. Erməni xalqı, Ermənistan xalqı, Ermənistan hökuməti «Artsax»ın yanında, «Artsax» xalqının yanında olmuş, olub və olacaq”-deyə Paşinyan deyib.
Ermənistan «Artsax» qardaşlarına, bacı-qardaşlarına, onun arzularına tamamilə sadiq olduğunu, qurtuluş naminə ayrılıq formulu çərçivəsində «Artsax» probleminin ədalətli həllini yüksək alqışlarla qeyd etməyi təklif etdi.
Paşinyan əlavə etdi ki, faciəli hadisələrdən sonra Ermənistan hökuməti onlarla hadisəni qəbul etdi və heç bir «Artsax» vətəndaşı Ermənistan hökumətinin dəstəyi olmadan qaldı.
«Ermənistan xalqı, hökumət «Artsax» xalqını dəstəklədi və aramızda ziddiyyətlər səpmək cəhdlərini birlikdə ortadan qaldırmalıyıq» -dedi.
Paşinyan əlavə etdi ki, Ermənistan hökuməti, diaspor, «Artsax hökuməti» ilə birlikdə «Artsax»da mənzil və infrastrukturun inşası üçün 100 milyard dram dəyərində bir investisiya proqramı başladıb. Bunun 1990-cı ildən bəri «Artsax»a qoyulmuş bütün investisiyalardan daha çox olduğunu qeyd etdi.