TƏBRİK: MAYOR BAXTİOZİN FAİK SADİQ OĞLU — 64
Azərbaycan Vətən Müharibəsi Vetiranlari İctimai Birliyinin rəhbərliyi və Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin  sədr müavini polkovnik Salman Musayev Müharibə Veteranı ehtiyatda olan mayor Baxtiozin Faik Sadiq oğlunu dogum gunu munasbətilə səmimi qəlbdən təbrik edir, ona həyatda insan üçün ən şirin nemət olan möhkəm can sağlığı, ailə səadəti  və həyat yollarında bitib — tükənməyən nailiyyətlər arzulayir.
Arzu edirik ki, Faik Baxtiozinin yaşının üstə gələn bu yaş ona sevinc dolu günlər bəxş etsin və hər yeni günü isə ötən günlərdən daha gözəl istəklərinə uyğun onu xoşbəxt edəcək şəkildə keçsin. Amin !
Müharibə Veteranı ehtiyatda olan mayor Baxtiozin Faik Sadiq oğlu  28 yanvar 1958 — ci ildə  Bakı şəhərində anadan olub.
O, 1974 — cü ildə Bakı şəhərində  47 nömrəli orta məktəbi, 1978 -ci ildə Bakı şəhərində Rabitə texnikomunu, 1986 -cı ildə isə  Azərbaycan Dövlət Pedaqoji İnstitutunun hərbi fakültəsini bitirib. O, Daxili İşlər Nazirliyinin Daxili Qoşunların Baş  İdarəsinin  Əlahiddə böluk komandiri vəzifəsində xidmət etdiyi illər ərzində, müvafiq ixtisas artırma kurslarda olub,  bir çox metodiki- təlim toplanışlarda, təlimlərdə, seminar və konfranslarda isə fəal iştirak edib.
Faik Sadiq oğlu Baxtiozin  1979-1981-ci illərdə  Sovet Ordusunda müdddətli həqqi hərbi xidmətdə olub. 1986 — 1991-ci illərdə Cəmşid Naxçıvanski adına hərbi liseydə hərbi  müəllim, 1993- 2000 -ci illərdə Daxili İşlər Nazirliyinin Daxili Qoşunların Baş İdarəsinin Əlahiddə Komendant bölüyün komandiri vəzifəsində Vətənə, Dövlətə və Xalqa sədaqətlə  xidmət edib .
Müstəqil Azərbaycanın Daxili İşlər Nazirliyinin  Daxili Qoşunlarında xidmət etdiyi illər ərzində,Azərbaycan Respublikasının Konstitusiyasına və qanunlarına əməl etməkdə, hərbi andın,  hərbi nizamnamələrin və digər hüquqi- normativ aktların  tələblərinə, eləcdə vəzifə borclarının icrasna məsuliyyətlə yanaşmış, qarşıya qoyulmuş  xidməti  tapşırıqları müvəffəqiyyətlə yerinə yetirilməsi üçün öz əməyini əsirgəməmiş, şəxsi nümunəsi ilə  bir cox  hərbi qulluqçuları fədakar hərbi xidmətə ruhlandırmışdır.
Azərbaycan Respublikasında ictimai qaydanın və ictimai təhlükəsizliyin qorunmasnda, şəhərdə və yaşayış məntəqələrində, cəzaçəkmə müəssisələrində baş vermiş ixtşaşların qarşısının alınmasında, Mütəşəkkil cinayətkarlığa qarşı mübarizə də,  qanunsuz silahlı dəstələrin axtarışında və zərərsizləşdirilməsində,fövqaladə  vəziyyət zamanı hüquqi rejimin  təmin  olunmasında ,baş vermiş təbii fəlakətlərin nəticələrinin aradan qaldırılmasında, dövlətin ərazi bütövlüyünün təmin olunmasında üzərinə düsən vəzifə və tapşırıqları məsuliyyət və  şərəf hissi ilə yerınə yetirmişdir.
Faik Sadiq oğlu Baxtiozin Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyü uğrunda gedən döyüşlərdə iştirak edib. Müharibə Veteranıdır.
Hərbi xidməti vəzifələrinin icrası zamanı yüksək mənəvi döyüş keyfiyyətləri göstərdiyinə görə, döyüş  və ictimai siyası hazırlığında  və hərbi intizamın möhkəmləndirilməsində yüksək göstəricilərə nail olduğuna və nümunəvi xidmətinə görə Daxili İşlər Nazirinin, Daxili Qoşunlar Komandanın və onun müavinlərinin,  Cəmşid Naxçıvanski adına hərbi liseyin rəisi tərəfindən müvafiq medallarla, əla xidmətlərə görə döş və yubiley nişanları ilə, pul mükafatları ilə,  fəxri fərmanlarla, qiymətli hediyyələrlə mükafatlandırlıb və ona təşəkkür elan edilib.
DOĞUM GÜNÜN MÜBARƏK OLSUN,FAİK BƏY!