Brüsseldə işgüzar səfərdə olan baş nazir Nikol Paşinyan Avropa İttifaqı Şurasının prezidenti Şarl Mişel ilə görüşüb.
Təfərrüatlar barədə Ermənistan baş nazirinin mətbuat xidməti məlumat yayıb.
Ermənistan Respublikasının Baş naziri Nikol Paşinyan, Avropa İttifaqı Şurasının prezidenti Şarl Mişel və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin bu günə planlaşdırılan üçtərəfli görüşünə toxunub, dialoqun davam etdirilməsinin vacibliyini vurğulayıblar.
Nikol Paşinyan Azərbaycan bölmələrinin son hərəkətləri nəticəsində (S)artsaxdakı vəziyyəti, humanitar məsələləri təqdim edərək beynəlxalq ictimaiyyətin məqsədyönlü reaksiyasının vacibliyini vurğuladı.
Baş nazir Paşinyan və Şarl Mişel ötən il dekabrın 14-də Brüsseldə keçirilən üçtərəfli görüşdə əldə olunmuş razılaşmaların həyata keçirilməsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıblar.
Tərəflər bugünkü üçtərəfli danışıqların səmərəli olacağına, sabitliyə və problemin hərtərəfli həllinə töhfə verəcəyinə ümidvar olduqlarını bildiriblər.
Nikol Paşinyan və Çarlz Mişel, həmçinin Ermənistan-Avropa İttifaqı ikitərəfli gündəliyinə dair məsələləri, xüsusilə Aİ-nin Ermənistan üçün elan etdiyi 2,6 milyard avro məbləğində investisiya və iqtisadi planın icrasını müzakirə ediblər.