TƏBRİK: ƏRƏSTUN ƏLİYEV — 48
Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin rəhbərliyi və Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi (AVMVİB) sədrinin müavini polkovnik Salman Musayev Müharibə Veteranı, Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin Xətai rayon şöbəsinin üzvü  Əliyev Ərəstun  Əliağa oğlunu doğum günü münasibətilə səmimi qəlbdən təbrik edir, ona  həyatda insan üçün ən şirin nemət olan möhkəm can sağlığı və həyat yollarında bitib — tükənməyən naliyyətlər arzulayır. Yaşının üstə gələn bu yaş, qoy ona sevinc dolu illər  bəxş etsin və hər yəni günü isə ötən günlərdən daha gözəl istəklərinə qovuşduraraq daha da xoşbəxt etsin.
Müharibə Veteranı Əliyev Ərəstun  Əliağa oğlu  1974 —  cü ilin  iyun  ayının  27 — də  Ağsu rayonunun Carpaqlı kəndində anadan olub . 1991-ci ildə  Ağsu rayonun Carpaqlı kənd orta məktəbi,  1998 — ci ildə  Daxili İşlər Nazirliyi Daxili Qoşunların Tədris mərkəzini bitrib.
1992 — 2009 — cu illərdə  DİN Daxili Qoşunların Baş İdarəsinin  Hacıqabul, Ağdam, Ağdərə,  Füzuli, Xətai və Zaqatala rayonlarında yerləşən hərbi hissələrində manqa komandiri,  taqım komandiri, yarım qrup komandiri,  böluk komandirinin tərbiyəvi işlər üzrə müavini,  böluk komandiri vəzifələrində Vətənə, Dövlətə və xalqa sədaqətlə xidmət edib.
«Hərbi Xidmətkecmə Haqqında»  Əsasnamənin  156-cı maddəsinin v bəndinə əsasən xəstəliyə görə Daxili İşlər Nazirliyi Daxili Qoşunların Bas İdarəsindən ehtiyata buraxılıb.
O,  Daxil Qoşunlarda xidmət etdiyi illər ərzində öz tabeliyində olanlara Azərbaycan Respublikasının Konstitusiyasına və qanunlarına əməl edilməsi, Hərbi Andın, Hərbi və Daxili Qoşunların döyüş xidməti nizamnamələrinin tələblərinin, əmr və sərancamlarının dəqiq və sözsüz yerinə yetirilməsi işində daimi nümunə olmuşdur.
Qanunvericilik ilə Daxil İşlər Nazirliyinin Daxili Qoşunlarına  həvalə edilmiş vəzifələrin yerinə yetirilməsində , şəhərdə və yaşayış məntəqələrində (cəzaçəkmə müəssisələrində) baş vermiş kütləvi  ixtşaşların qarşısının alınmasında, cinayətkarlığa qarşı mübarizədə, silahlı birləşmiş dəstələrin axtarışında və  zərərsizləşdirilməsində, fövqalədə hallar  zamanı hüquqi rejimin təmin edilməsində, baş vermiş təbii fəlakətlərin nəticələrinin aradan qaldırılmasında, dövlətətin ərazi bütövlüyünün təmin edilməsində  üzərinə düşən vəzifə və tapşırıqların öhdəsindən layiqincə gəlmişdir.
Xidməti vəzifələrin yerinə yetirilməsinə məsuliyyətlə yanaşdığına və  nümnəvi  xidmətlərinə  görə  Daxili İşlər Nazirinin,  Daxili Qoşunlar Komandanının və onun müavinlərinin, Daxili Qoşunların   məktəb  rəisinin , hərbi hissə komandirinin müvafiq əmrləri ilə «Əla Xidmətələrə Görə » döş və yubiley nişanları ilə ,bir çox fəxri fərmanlarla, qiymətli hədiyyələrlə mükafatlandırıb və ona təşəkkür elan edilib.
Hərbi yoldaşları onu vətənpərvər, qorxmaz, səxavətli, insanpərvər, əliaçıq və zəhmətkeş  hərbi qulluqçu kimi dəyərləndirirlər.O,istər təhsil aldıgı,orta və təhsil mərkəzlərində, istərsə də  xidmət etdiyi və işlədiyi müddətdə, istərsə də dost- tanış, qohum -əqrəba  arasında   özünə layiq hörmət  qazanıb.
Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda (Ağdərə,  Ağdam,  Füzuli  rayonları istiqamətində) gedən döyüşlərdə  iştirak edərək ona həvalə edilmiş vəzifə və tapşırıqların öhdəsindən layiqincə gəlmişdir.