ŞƏRƏFLİ ÖMÜR YOLU: KAPİTAN ASLAN AYDINOV — 55
İnsan üçün ən yadda qalan tarixi günlərdən biri onun doğum günüdür.  Belə insanlardan biri də  peşəkarlığı, humanistliyi  və səmimiyyəti ilə seçilən ömrünün ən məhsuldar dövrünün 13 — ilini hərbi xidmətdə,  18 — illini isə    Bakı şəhər  60 nömrəli tam orta məktəbdə keçirən  Azərbaycan  Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin (AVMVİB) üzvü  kapitan Aydınov  Aslan  Qəzənfər oğludur. İyul ayının  21 — də  onun  55 — yaşı tamam olur.
Daimi həyatın bütün imtahanlarından alnıaçıq və üzüağ çıxan ehtiyatda  olan kapitan  Aydınov Aslan Qəzənfər oğlunu doğum günü münasibətilə Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin (AVMVİB) rəhbərliyi və  Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları’ İctimai Birliyi (AVMVİB) sədrinin müavini polkovnik Salman Musayev səmimi qəlbdən təbrik edir ona həyatda insan üçün ən şirin  olan möhkəm can sağlığı və həyat yollarında bitib — tükənməyən naliyyətlər arzulayır. Yaşının  üstə gələn bu yaş ona sevinc dolu illər bəxş etsin və hər yeni günü isə onu istəklərinə qovuşduraraq daha da xoşbəxt etsin.
Müharibə veteranı, ehtiyatda olan kapitan Aydınov  Aslan Qəzənfər oğlu 1967 -ci ilin  iyul ayının  21 — də  Azərbaycan Respublikasının  Qazax rayonunun Kosalar kəndində anadan olub.
1984 — cü ildə  Qazax rayonun kosalar kənd orta məktəbini, 1992 — ci ildə  Azərbaycan Dövlət Universitetini,  1999 — cu ildə isə Daxili Qoşunların Bas İdarəsinin  Xəzər rayonunda yerləşən  hərbi məktəbində  zabitlərin  ixtisas artırma kursunu bitrib. O, Daxili Qoşunlarda xidmət etdiyi illər ərzində  Daxili Qoşunların Baş İdarəsində və hərbi hissələrində kecirlən bir cox metodiki-  təlim toplanışlarda xüsusi — taktiki təlimlərdə, müvafiq kurslarda, seminar və konfranslarda fəal iştirak edib.
1984 — 1986 -cı illərdə Sovet Ordusunuda müddətli həqiqi hərbi xidmətə olub.  1992 — 2003 -cü illərdə  Daxili İşlər Nazirliyi Daxili Qoşunların  Bas İdarəsinin  Gəncə şəhərində,  Ağdam, Füzuli,  Xətai və  Hacıqabul rayonunlarda yerləşən hərbi hissələrində taqım komandiri,  böluk komandirinin  müavini  və böluk komandiri vəzifələrində Vətənə Dövlətə və xalqa sədaqətlə xidmət edib. 2004 — cü ildən etibarən isə  Bakı şəhər Təhsil İdarəsi üzrə  Paşa Nəzərov adına   60 — nömrəli tam orta məktəbdə müəllim vəzifəsində çalışır.
Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda ( Ağdam,  Ağdərə, Füzuli  və Cəbrayıl rayonları istiqamətində) gedən döyüşlərdə iştirak edərək ona həvalə edilmiş vəzifə və tapşırıqların öhtəsindən layiqincə gəlmişdir. Müharibə Veteranıdır.
Qanunvericilik ilə Daxil İşlər Nazirliyinin Daxili Qoşunlarına  həvalə edilmiş vəzifələrin yerinə yetirilməsində , Şəhərdə və yaşayış məntəqələrində (cəzaçəkmə müəssisələrində) baş vermiş kütləvi  ixtşaşların qarşısının alınmasında, cinayətkarlığa qarşı mübarizədə, silahlı birləşmiş dəstələrin axtarışında və  zərərsizləşdirilməsində, fövqalədə hallar  zamanı hüquqi rejimin təmin edilməsində, baş vermiş təbii fəlakətlərin nəticələrinin aradan qaldırılmasında, dövlətətin ərazi bütövlüyünün təmin edilməsində  üzərinə düşən vəzifə və tapşırıqların öhdəsindən layiqincə gəlmişdir.
— «Silahlı Qüvvələrin yaranmasının » 10 illiyi (1991 — 2001) yubiley  medalı ilə;
-» Böyük Zəfər» medali ilə ;
-» Müharibə Veteranı » medalı ilə
— «Azərbaycan Vətən Müharibəsi  Veteranları» İctimai Birliyinin  25 — illik yubiley medalı ilə;
-» Silahlı Qüvvələrin yaranmasının»  (1918- 2018) 100- iliyi  yubley medaları ilə .
55 YAŞIN MÜBARƏK, ASLAN BƏY!