İnsan üçün ən yadda qalan tarixlərdən biri onun doğum günüdür. Belə insanlardan biri də peşəkarlığı, humanistliyi və sadəliyi ilə seçilən ömrünün ən məhsuldar dövrünün 8 ildən çox şərəfli xidmət yolunu hərbi xidmətdə keçirən ehtiyatda olan kapitan Əliyev Zaur Murad öğlunun iyul ayının 25 — də 45 yaşı tamam olur.
Daimi həyatın bütün imtahanlarından alnıaçıq və üzüağ çıxan ehtiyatda olan kapitan Zaur Əliyevi doğum günü münasibətilə Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin (AVMVİB) rəhbərliyi və Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi (AVMVİB) sədrinin müavini polkovnik Salman Musayev səmimi qəlbdən təbrik edir, həyatda insan üçün ən şirin nemət olan möhkəm can sağlığı və həyat yollarında bitib — tükənməyən naliyyətlər arzulayır. Yaşının üstə gələn bu yaş ona sevinc dolu illər bəxş etsin, hər yeni yaşı isə onu istəklərinə qovuşduraraq daha da xoşbəxt etsin.
Zaur Əliyev 1977-ci ilin iyul ayının 25- də Gəncə şəhərində anadan olub.
1994-cü ildə Gəncə şəhər 1 saylı orta məktəbi, 1998-ci ildə Azərbaycan Texniki Universitetini, 2000 — ci ildə isə Zabitlərin ixtisas artırma kursunu bitrib. O,Daxili Qoşunlarda xidmət etdiyi illər ərzində bir çox metodiki — təlim toplanışlarında, Xüsusi — taktiki təlimlərdə , Komanda- qərargah təlimlərində, müvafiq kurslarda, seminar və konfranslarda fəal iştirak edib.
1999 — 2008 -ci illərdə Daxili İşlər Nazirliyi Daxili Qoşunların Bas İdarəsinin Gəncə, Zaqatala və Şəki şəhərlərində yerləşən hərbi hissələrdə Tağım komandiri, Bölük komandirinin müavini, Bölük komandiri və Qərərgah rəisinin xidmət üzrə köməkçisi vəzifəsində Vətənə Dövlətə və xalqa layıqincə xidmət edib.
Zaqatala bölgəsində silahlı quldur dəstəsinin tutulub zərərləşdirilməsi üzrə keçirilən əməliyyat tədbirlərində fəal iştirak etmişdir.
Gənc yaşlarından idmana böyük həvəsi olduğundan Boksla məşğul olmuşdur. Kapitan Zaur Əliyev dəfələrlə Ölkə, Daxili İşlər Nazirliyi və Daxili Qoşunlar birinciliyi üzrə bir çox yarışların qalib və mükafatçısı olub. Boks üzrə İdman Ustalığına Namizəddir.
— » Qüsursuz Xidmətə Görə » 3 dərəcəli medalı ilə — Silahlı Qüvvələrdə 10təqvim ili xidmətə görə.
ZAUR BƏY, 45 YAŞIN MÜBARƏK!!!