ŞƏRƏFLİ ZABİT ÖMRÜ: ZAUR MURAD OĞLU ƏLİYEV — 45
İnsan üçün ən yadda qalan tarixlərdən  biri onun doğum günüdür. Belə insanlardan biri də  peşəkarlığı, humanistliyi və sadəliyi ilə seçilən  ömrünün ən məhsuldar dövrünün  8 ildən çox şərəfli xidmət yolunu  hərbi xidmətdə keçirən  ehtiyatda olan kapitan Əliyev Zaur Murad  öğlunun iyul ayının  25 — də  45 yaşı tamam olur.
Daimi həyatın bütün imtahanlarından alnıaçıq və üzüağ çıxan ehtiyatda olan kapitan Zaur Əliyevi  doğum günü münasibətilə Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin (AVMVİB) rəhbərliyi və Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi (AVMVİB) sədrinin müavini  polkovnik Salman Musayev  səmimi qəlbdən təbrik edir, həyatda insan üçün ən şirin nemət olan möhkəm can sağlığı və həyat yollarında bitib — tükənməyən naliyyətlər arzulayır. Yaşının üstə gələn bu yaş ona sevinc dolu illər bəxş etsin,  hər yeni yaşı isə onu istəklərinə qovuşduraraq daha da xoşbəxt etsin.
Zaur Əliyev 1977-ci ilin iyul ayının 25- də Gəncə şəhərində anadan olub.
1994-cü ildə  Gəncə şəhər 1 saylı   orta məktəbi,  1998-ci ildə  Azərbaycan Texniki Universitetini,  2000 — ci ildə isə  Zabitlərin ixtisas artırma kursunu bitrib.  O,Daxili  Qoşunlarda xidmət etdiyi illər ərzində bir çox metodiki — təlim toplanışlarında,  Xüsusi — taktiki təlimlərdə , Komanda- qərargah təlimlərində,  müvafiq kurslarda, seminar və konfranslarda fəal iştirak edib.
1999 — 2008 -ci illərdə  Daxili İşlər Nazirliyi   Daxili Qoşunların Bas İdarəsinin  Gəncə, Zaqatala və Şəki şəhərlərində  yerləşən hərbi hissələrdə  Tağım komandiri, Bölük komandirinin müavini, Bölük komandiri və Qərərgah rəisinin xidmət üzrə köməkçisi  vəzifəsində Vətənə Dövlətə və xalqa layıqincə  xidmət edib.
Zaqatala bölgəsində silahlı quldur dəstəsinin tutulub zərərləşdirilməsi üzrə keçirilən əməliyyat tədbirlərində fəal iştirak etmişdir.
Gənc yaşlarından idmana böyük həvəsi olduğundan Boksla məşğul olmuşdur. Kapitan Zaur Əliyev dəfələrlə Ölkə, Daxili İşlər Nazirliyi və Daxili Qoşunlar birinciliyi üzrə bir çox yarışların qalib və mükafatçısı olub. Boks üzrə İdman Ustalığına Namizəddir.
Azərbaycan Respublikasının müstəqilliyinin , ərazi bütövlüyünün  qorunub saxlanmasında, respublikada əmin — amanlığın təmin edilməsində, ictimai  əsayişin qorunmasında, cinayətkarlığa qarşı mübarizədə  öz xidməti vəzifələrini və hərbi hissənin qarşısında qoyulmuş tapşırıqları yerinə yetirərkən fəriqləndiyinə görə aşağıdakı medalarla təltif olunub:
— » Qüsursuz Xidmətə Görə » 3 dərəcəli medalı ilə — Silahlı Qüvvələrdə  10təqvim ili xidmətə görə.
ZAUR BƏY, 45 YAŞIN MÜBARƏK!!!