TƏBRİK: POLKOVNİK-LEYTENANT NAMİQ SEYDƏLİYEV — 52
Azərbaycan  Vətən  Müharibəsi Veteranları  İctimai Birliyi (AVMVİB) Rəhbərliyi müharibə  veteranı  ehtiyatda  olan  polkovnik-leytenant  Namiq  Seydəliyevi  doğum  günü  munasbətilə  təbrik edir, həyatda  insan  ücün  ən  şirin  nemət olan möhkəm cansağlığı və həyat yollarında bitib — tükənməyən nailiyyətlər arzulayır.
Qoy  yaşının  üstə  gələn  bu  yaş,  ona  sevinc  dolu  günlər  bəxş  etsin, hər  yeni günü isə ötən  günlərdən  daha  gözəl  istəklərinə  uyğun,onu  xoşbəxt   edəcək  şəkildə keçsin.
Polkovniki  leytenant   Seydəliyev  Namiq  Məhəmməd  oğlu 18 avqust 1970- ci ildə  Sumqayıt  şəhərində  anadan olub.
O, 1993- cü ildə Daxili  Qoşunların  Vladikafkazda   yerləşən  Ali  hərbi  məktəbini  bitirib.O,1997- ci  ildə  Azərbaycan Respublikasının Müdafiə Nazirliyinin Qaraheybətdə yerləşən  tabor komandiri  və taborun  qərargah  rəisi  kursunu  sonra  isə  2005-ci  ildə  Türkiyə  Cümhuriyyətinin  Jandarma  Qüvvələrinin  hərbi  məktəbində  baş  zabitlərin  ixtisas  artırma  kursunu  bitirib.
Müharibə  veteranı  ehtiyatda  olan  polkovnik-leytenant  Namiq  Seydəliyev 1988- 1993-cü illərdə   Daxili  Qoşunlarının  baş  idarəsinin  Vladikafkazda   yerləşən  hərbi  hissədə   müddətli   həqiqi  hərbi  xidmətdə  olub.
O, 10 may  1993-cü  ildən  22 may  2009 – cu  ilə  kimi  Daxili  İşlər  nazirliyinin  Daxili  Qoşunlarının  baş  idarəsinin  Sumqayıt şəhərində, Quba, Zakatala, Xəzər, Binəqədi  və  Hacıqabul  rayonlarında  yerləşən  hərbi  hissələrdə  taqım  və  bölük komandiri ,Döyüş  hazırlığı  bölməsinin  rəisi, tabor  komandiri,Daxili  Qoşunların  Baş  İdarəsinin  Qərargahında  isə  Əməliyyat  şöbəsinin  baş  zabit  vəzifələrində  xidmət  etmişdir.
O, Daxili  Qoşunlara,xidmət  etdiyi  hərbi  hissəyə  həvalə  edilmiş  vəzifələrin  və  tapşırıqların   yerinə  yetirilməsində,cinayətkarlığa  qarşı  mübarizədə,ictimai  təhlükəsizliyin   təmin  edilməsində  üzərinə  düşən  vəzifələrin  yerinə  yetirilməsinə  məsuliyyətlə  yanaşıb.
Namiq  Seydəliyev  Azərbaycan  Respublikası  Konstitusiyasına  və  qanunlarına, hərbi  andın,hərbi  nizamnamələrin  tələblərinə   və  vəzifə  borcuna  əməl  etməkdə  tabeliyindəkilər  üçün  nümunə  olmuş, Azərbaycan  Respublikasının  ərazi   bütövlüyü  uğrunda  gedən   döyüşlərdə   iştirak  edib.
Müharibə  veteranı  ehtiyatda  olan  polkovnik-leytenant  Namiq  Seydəliyev   Məhəmməd  oğlu   peşəkarlığı  və  humanistliyi  ilə  seçilən  ən  məsuldar  dövrünün  21  ildən  cox  şərəfli  xidməti  yolunu  Daxili  İşlər  Nazirliyinin  Daxili  Qoşunlarında  hərbi  xidmətdə  kecirib.
Xidmətdə  fərqləndiyinə   görə  ehtiyatda  olan  polkovnik-leytenant  Namiq  Seydəliyev  Daxili  İşlər  Nazirin,Daxili  Qoşunlar  Komandanın,təhsil  aldığı  ali  məktəb  rəisinin  və  xidmət  etdiyi  hərbi  hissələrin  komandirlərinin  müvafiq   əmrləri  ilə  bir  sıra  medallarla,döş  nişanlarla,pul  mükafatları  ilə,fəxri  fərmanlarla,qiymətli  hədiyələrlə  mükafatlandırılıb  və  ona  təşəkkür  elan  edilib.
O, Daxili  Qoşunlarda  xidmət  etdiyi  hərbi  hissəyə  həvalə  edilmiş  vəzifələrin və  tapşırıqların  yerinə  yetirilməsində,cinəyətkarlığa  qarşı  mübarizədə,ictimai  təhlükəsizliyin  təmin  edilməsində  üzərinə  düşən  vəzifələrin  yerinə  yetirilməsinə  məsuliyyətlə  yanaşıb.
DOĞUM  GÜNÜN   MÜBARƏK  NAMİQ BƏY!
HEC  VAXT  DƏRD  QƏM  GÖRMƏYƏSƏN!
HƏMİŞƏ  ÜZÜN  GÜLSÜN, ÜRƏYİN  SEVİNSİN!
100  YAŞA, ALLAH  SƏNİ  QORUSUN !
BÜTÜN  ARZULARIN  CİN  OLSUN !
DAİMA  XOŞBƏXT  YAŞA, ÖMRÜN   UZUN  OLSUN !