Cənnətdəki mövludunuz mübarək
12 sentyabr 2022 14:25 MN məlumatı: Ermənistan Silahlı Qüvvələrinin təxribatı nəticəsində Salyan rayonunun Arbatan kənd sakini, 2003-cü il təvəllüdlü əsgər İsayev Sadiq Rəşad oğlu şəhid olub.
Daha sonra 19 yaşlı şəhid İsayev Sadiq Rəşad oğlu Salyan şəhidlər xiyabanında torpağa tapşırılıb. Qeyd edək ki, ailədə 2 qardaş olan şəhidin böyük qardaşı hazırda hərbi xidmət keçir.
Bu məlumat İsayevlər aliəsi ilə birlikdə bütün Salyan Neftçala və qonşu rayonlarıda yasa batırdı. İsayev Sadiq Rəşad oğlu 14 mart2003 Salyan rayonunun Arbatan kəndinda anadal olmuşdur. 12 sentyabr2022 (19 yaşında)  gecə saatlarında Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədinin Daşkəsən, Kəlbəcər və Laçın istiqamətlərində genişmiqyaslı təxribat törədib. Bu əməllərin qarşısının dərhal alınması məqsədilə Azərbaycan Ordusunun bölmələri tərəfindən görülən təxirəsalınmaz tədbirlər nəticəsində döyüş toqquşması baş verib. Nəticədə Azərbaycan Ordusunun şəxsi heyət arasında itkilər var, hərbi infrastruktura ziyan dəyib
Bugün 14.03.2023 şəhidin “CƏNNƏD MÖVLÜDU ” idi Azərbaycanın bütün bölgələrindən din xadimləri, şəhid ailələri, müharibə iştirakçıları və Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi (AVMVİB) Neftçala rayon şöbə sədrinin təşkilatı məsələlər üzrə müavini Seyyid Mübariz Ağa Neftçala rayonunun ən gəc şəhidi Rövşən Ağamalıyevin atası Baloğlan Ağamalıyev, Şəhid Zeynalov Məhəmməd atası Zeynalov Bəxtiyar və Dina xadim Hacı Mazan İsayev Şəhid Sadiq İsayev adına düzəldilmiş xatirə bulağının ustası şəhid ailələrin sevimlisi Kərbəlayi Fidudin və Məhərəmov Nurlan ilk olaraq Bulağına acılışında iştirak etdik.
Biraz Usta  Kərbəlayi Firudunin barəsində bir qazi olara yazmaq istəyirəm.  Millətinə dövlətinə bayrağına dininə və dilinə düşgün olan Kərbəlayi firudun bir səfərinəd mənə sual verdi: “Ağa bir şəhdi ailəsinə köməyin mükafatı nədir ?” – sadəcə adına andığın bir daşı yerdən götürsən bunu mükafatı Allah dərgahında çox böyükdür dedim. Bir anlıq gözlərində yaş gələn Ustanın nə dediyini bilirdim. Məlumat üçün bildirmək istəyirəm ki, Ustamız bu günə qədər təmənnasız 20-ə yaxın şəhid ailəsinin dərdinə şərik olaraq Bulaq, Ev muzeyi, Xatirə kitabı və sarə kimi bacarıqları ilə vətən uğrunda canını şəhid verən qardaşların qarşısında borçunu verməyə calışıb.
Allah bütün Şəhidlərin Ruhunu Şad eləsin Amin !!!
Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi (AVMVİB) sədri Füzuli Rzaquliyev 90 min müharibə veteranı adından «Başın sağolsun, Vətən» deyib Şəhid ailələrinə səbr diləyirik.