Və batmış, günahkar xalqın həmişə batmış qalacaq.
Biz o xoşbəxtliyə inanacağıq ki, sizdən pislik görməyək
Biz sən və sənin axmaq xalqını ədalət odunda yandıracağıq,
Və yenidən dünyada sülh olacaq, dünya çiçəklənəcək.
Ermənilərsiz və şərsiz dünya ümidlərə ruhlandırır.
Yer kürəsində xoşbəxtlik olacaq və bütün xalqlar arasında sülh olacaq,
Və günəş yenidən qaranlıqlar arasından boylanacaq.
Ermənilər tezliklə sizin qaçılmaz sonunuzdur.
Siz nəhayət anlayın ki, bu dünyada sizə yer yoxdur.
Müxtəsəri: «Sən köləsən, sən oğrusan,sən ermənisən!»
Bəli, özüdə bu oğurluq məsələsi peşə anlamına gəlməz! Bu məlunlarda oğurluq qandan-gendən gəlmə, süddən mayalanmadır! Bunu isbat etməyə əlimin altında minlərcə sübutlar, mənbələr, nəşirlər var. Sizdə oğurluq elə bir ruhi ehtiyacdır ki, hətta vəzndən yüngül, cəkidən ağır, lazım oldu, olmadı, hər nə desəniz oğurlamaqda mahirsiniz. Mahirsiniz yox ee, müqayisəniz yoxdu! Xüsusəndə, qarşındakı bir azca humanistdirsə, ürəyi acıqdırsa, rəhmlidirsə, onu peşman etməyə, onu yaxşı olmağa tövbə etdirməyə cani-dildən girişirsiniz!Tarixini, kecmişini, tarixi şəxsiyyətlərini. Tarixi abidələrini, musiqisini,poeziyasını, folklorunu, aşıqlarını, torpağını, cörəyini, ən sonda imanını-inamını cırpışdırırsınız! Sonra həyasızcasına, ananız fahişə Anahit kimi, atanız “ madmuazel” Andranik kimi oğurladıqlarınızıöz adınıza cıxırsınız! Elə bil oğurladıqlarınız, anahitlərinizin , andraniklərinizin “gərgin əməyinin” “halal” əmək haqqıdır! Görün, Dəclə və Fərat sahillərindən-Mesopotomiyadan1828-ci illərdə yurdlarımıza yerləşdirilən siz ermənilər, nələri oğurlamısınız?
Bu yerdə tanınmış rus dramaturq, yazıçı və diplomatı Aleksandr Sergeyeviç Qriboyedovun sözün həqiqi mənasında bir kəlamı yada düşür.O, rus carına yazır : “Əlahəzrət, ermənilərin mərkəzi rus torpaqlarında yerləşməsinə icazə verməyin. Onlar elə tayfadandırlar ki, bir neçə il yaşayandan sonra bütün dünyaya bu torpaqların ata və babalarına aid olduğunu qışqıracaqlar.”
Bu yerdə nəfəs alım və ermənilərə məxsus gülünc bir hadisədən sizə bəhs edim…
Deməli, bu günlərdə Bakının tam ortasında Danelyan qardaşları oğurluqla məşğul olduqları üçün çevik polislərimiz tərəfindən aşkarlanaraq həbs ediliblər! Bu soyadları yerə girmiş qardaşların birinin adı (1971-ci təvəllüdlü) Elçin o birinin adı isə (1966-cı il təvəllüdlü)) Rövşən imiş! Rövşən erməni oğlu erməni ulu babaları kimi bic tərpənib bir azərbaycanlı qızla evlənib və arvadının soyadınıda götürüb olub Rövşən Cəfərov! Əllərinə döndüyüm, Suraxanı rayon Polis İdarəsinin 31-ci polis bölməsi əməkdaşları bunları elə iş başında yaxalayıb.
Məsələ belə olub: «Oğru ermənilər paytaxt sakini Könül Əhmədovanın şikayəti əsasında tutublar. Qadın şikayətində bildirib ki, həyətində saxladığı səkkiz toyuq və iki ördək oğurlanıb. Eyni zamanda həmin ərazidə Firdovsiyə məxsus həyətdən 6 toyuq oğurlanıb. Saxlanılan qardaşlar törətdikləri əməli etiraf ediblər. Həmçinin, araşdırmalar zamanı qardaşların 2019-cu ilin dekabrın 31-də evlərdən toyuq oğurladığı da məlum olub. Qardaşlar oğurlanmış bütün malları bazarda satdıqlarını deyiblər. Yeri gəlmişkən, Rövşən azərbaycanlı qadınla ayrılsa da, onun soyadında qalıb.
Son olaraq, bunuda qeyd edim: Azərbaycan kişilərinin erməni çöldə qalmışlarını-axciklərini alması, onlarla evlənib oğul-uşaq sahibi olmasını bir təhər zülümlə, zorla başa düşürdük, Bəs yaxşı, bu Azərbaycan qadını niyə erməni olduğunu bilə-bilə onunla evlənib? Tutaq ki, Dağlıq Qarabağ Muxtar Vilayətinin katibi olmuş, erməni Boris Sərkisoviç Gevorkov azərbaycanlı qızla evlənəndə beynəlmiləlçilik qanunları hakim imiş, bəs indi nə oldu..?
Axı, ərə gedəcəyiniz, dölünü daşıyacağınız, uşağını doğacağınız adamı tanımalısınız !?
Uzun sözün qısası! Sizi bu ölkəyə toxum kimi gətirib səpənləri dərin getsin, artırıb çoxaldanları da gorbagor olsun!
Əntiqə Rəşid
P.S. Erməni qohumlarına çox ayıb oldu. 20% torpağımızı 30 min gəlinin qardaşlarına «süd pulu» verib, 5-3 toyuğun şivənin çıxarmaq biyabırçılıqdı. Paşinyandan ayıbdı, bəlkə o Könül xanımın toyuqlarını alaq bu vəbalı gəlinlərimizin üzü suyu hörmətinə silək?