Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin rəhbərliyi və Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin sədr müavini polkovnik Salman Musayev Müharibə Veteranı ehtiyatda olan mayor Hüseynov Oruc Allahverdi oğlunu doğum günü munasbətilə səmimi qəlbdən təbrik edir,ona həyatda insan üçün ən şirin nemət olan möhkəm can sağlığı, ailə səadati, həyat yollarında bitib tükənməyən naliyyətlər arzulayır.
Arzu edirik ki Hüseynov Oruc Allahverdi oğlunun yaşının üstə gələn bu yaş ona sevinc dolu günlər bəxş etsin və hər yeni günü isə ötən günlərdən daha gözəl istəklərinə uyğun onu xoşbəxt edəcək şəkildə keçsin. Amin !
Mayor Hüseynov Oruc Allahverdi oğlu 08 fevral 1963- cü ildə Zaqatala rayonunun Birinci Tala kəndində anadan olub.
1980-ci ildə Zaqatala rayonun 1-ci Tala kənd tam orta məktəbini, 1989 -cu ildə Zabaykal Dairəsinin Çita şəhərində Politexnik İnstitutunun Avtomobilin İstismarı fakultəsini bitirib.O, Daxili Qoşunlarda xidmət etdiyi illər ərzində Daxili Qoşunların Bas İdarəsində və hərbi hissələrində keçirilən bir çox metodiki- təlim toplanışlarlarında, Xüsusi taktiki təlimlərdə, seminar və konfranslarda fəal iştirak edib.
1981-1983-cü ilərdə SSRİ Müdafiəyə Nazirliyinin Zabaykal dairəsinin Çita şəhərində yerləşən hərbi hissəsində müdddətli həqiqi hərbi xidmətdə olub.1989 — 1992-ci illərdə Zaqatala rayonunda Sürücülər hazırlayan məktəbdə müəllim vəzifəsində işləyib.
1992- 2003 -cü ilərdə Daxili İşlər Nazirliyinin Daxili Qoşunların Baş İdarəsinin Quba və Zaqatala rayonlarında ( Yalama və Xaldan qəsəbəsində) yerləşən hərbi hissələrdə Avtomobil və Zirehli texnika Bölük komandiri, avtomobil və zirehli texnika xidmətin rəisi vəzifələrində Vətənə Dövlətə və xalqa sədaqətlə xidmət etmişdir.
Mayor Oruc Hüseynov 2006-cı ildən Zaqatala Dövlət İdarəetmə və Texnologiya kollecində müəllim vəzifəsində işləyir.
O,Daxili Qoşunlarda xidmət etdiyi illər ərzində özünü qorxmaz, səxavətli, insanpərvər, əliaçıq, zəhmətkeş zabit kimi göstərmişdir. O, istər anadan olduğu və yaşadığı ərazidə, oxuduğu orta və ali təhsil müəsələrində, istərsə də xidmət etdiyi və işlədiyi kollektivlərdə, dost -tanış ,qohum-əqrəba arasında özünə layiq hörmət qazanmışdır.
Müstəqil Azərbaycanın Daxili İşlər Nazirliyinin Daxili Qoşunlarında xidmət etdiyi illər ərzində,Azərbaycan Respublikasının Konstitusiyasına və qanunlarına əməl etməkdə, hərbi andin, hərbi nizamnamələrin və digər hüquqi- normativ aktların tələblərinə, eləcə də vəzifə borclarının icrasna məsuliyyətlə yanaşmış, qarşıya qoyulmuş xidməti tapşırıqları müvəffəqiyyətlə yerinə yetirilməsi üçün öz əməyini əsirgəməmiş, şəxsi nümunəsi ilə bir cox hərbi qulluqçuları fədakar hərbi xidmətə ruhlandırmışdır.
Azərbaycan Respublikasında ictimai qaydanın və ictimai təhlükəsizliyin qorunmasnda, şəhərdə və yaşayış məntəqələrində, cəzaçəkmə müəssisələrində baş vermiş ixtşaşların qarşısının alınmasında, mütəşəkkil cinayətkarlığa qarşı mübarizə də, qanunsuz silahlı dəstələrin axtarışında və zərərsizləşdirilməsində,fövqaladə vəziyyət zamanı hüquqi rejimin təmin olunmasında ,baş vermiş təbii fəlakətlərin nəticələrinin aradan qaldırılmasında, dövlətin ərazi bütövlüyünün təmin olunmasında üzərinə düşən vəzifə və tapşırıqları məsuliyyət və şərəf hissi ilə yerınə yetirmişdir.
Hərbı xidməti vəzifələrinin icrası zamanı yüksək mənəvi döyüş keyfiyyətləri göstərdiyinə görə döyüş və ictimai siyası hazırlığında, hərbi intizamın möhkəmləndirilməsində yüksək göstəricilərə nail olduğuna və nümunəvi xidmətinə görə Daxili İşlər Nazirinin, Daxili Qoşunlar Komandanın və onun müavinlərinin, hərbi hissə komandirinin müvafiq əmrləri ilə əla xidmətlərə görə döş və yubiley nişanları ilə, pul mükafatları ilə, fəxri fərmanlarla və qiymətli hədiyyələrlə mükafatlandırlıb və ona təşəkkür elan edilib.
Döyüş hazırlığındakı əla göstəricilərə görə, təlimlərdə , xüsusi əməliyyatlarda, döyüş növbəsində,avtomobil və texnika xidməti sahəsində xüsusi fəriqlənərək şücayət və fədakarlıq göstərdiyinə görə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti adından Daxili İşlər Nazirnin əmrləri ilə müvafiq medallarla təltif edilib.
DOĞUM GÜNÜN MÜBARƏK OLSUN, ORUC !