“İravunk” qəzetinin yazdığına görə, Nikol Paşinyan Moskvaya getməzdən əvvəl QONDARMA «Artsax» prezidenti Arayik Harutyunyan və Təhlükəsizlik Şurasının katibi Vitali Balasanyanla görüşüb.
Arayikə yaxın mənbədən «İravunk» qəzetinə bildiriblər ki, Arayik Arutyunyan Paşinyanla Moskvada keçirilən görüşlərdə tanınmayan «Artsax» parlamentinin qəbul etdiyi bəyanatda qeyd olunanları nəzərə almağı və ondan bir millimetr belə kənara çıxmamağı xahiş edib. İndi ümid qalır Paşinyanın insafına, deyilənləri RF Prezidenti V. Putinə necə çatdıracağı məlum deyil.
Məlumata görə Aprelin 20-də Nikol Paşinyan Rusiyanın baş naziri Mixail Mişustin, Rusiya Dövlət Dumasının sədri Vyaçeslav Volodin və Rusiya Federasiyası Federasiya Şurasının sədri Valentina Matvienko ilə də görüşəcək. Fikir verin, hər üçü də ermənilərin yaxın dostları.
Deməli, Paşinyan Araikin tapşırıqlarını Putinə deməyə risk etməsə də yuxarıda adları çıkilən 3 dostuna və ya «qohumlarına» 100 % çatdıracaqdır.