TƏBRİK: ABDULLAYEV AĞAZƏR ƏMİLƏLƏ OĞLU — 59
Peşəkarlığı və humanistliyi, nəzəri və praktiki biliyi, işgüzarlığı və mənəvi keyfiyyəti, dəqiqliyi və təmkinliyi, sadəliyi və səmimiyyəti,  təcövzkarlığı və vətənpərvərliyi ilə seçilən ömrünün ən məhsuldar dövrünün  18  ildən çox şərəfli və mənalı xidmət yolunu hərbi xidmətdə keçirmiş , 20 ildən çoxunu isə Ali Hərbi Məktəbdə Bədən tərbiyəsi və idman sahəsində müəllim vəzifəsində işləyən Müharibə Veteranı ehtiyatda olan mayor Abdullayev Ağazər  Əmilələ oğlunun  aprel ayının 25 də  59 yaşı tamam olur.
Daima həyatın imtahanlarından alnıaçıq və üzüağ çıxan Müharibə Veteranı ehtiyatda olan mayor Abdullayev Ağazər  Əmilələ oğlunu doğum günü münasibətilə,  Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin (AVMVİB) rəhbərliyi və Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi sədrinin müavini polkovnik Salman Musayev səmimi qəlbdən təbrik edir,  səbəbkara həyatda insan üçün ən şirin nemət olan möhkəm can sağlığı və həyat yollarında bitib — tükənməyən nailiyyətlər arzulayır.
Arzu edirik ki,  Ağazər Abdullayevin yaşının üstə gələn bu yaş ona sevinc dolu günlər bəxş etsin və hər yeni günü isə ötən günlərdən daha gözəl istəklərinə uyğun olaraq onu xoşbəxt edəcək şəkildə keçsin.Amin!
Müharibə Veteranı ehtiyatda mayor Abdullayev Ağazər Əmilələ oğlu  1963 — cü ilin  aprel ayının  25 də  Azərbaycan Respublikasının  Qaradağ rayonun Ələt qəsəbəsində anadan olub.
1978 — ci ildə  Azərbaycan Respublikasının   Qaradağ rayonun Ələt qəsəbə orta məktəbin 8 -ci sinifni,  1981 -ci ildə  Qaradağ rayonun Ələt qəsəbəsində  texniki peşə məktəbini,  1986 — cı ildə işə  Bakı  Ali  Hərbi Ümümqoşun   ( BAHÜM) məktəbi bitirib.  O, Daxili Qoşunlarda xidmət etdiyi illər ərzində Daxili Qoşunların Baş idarəsinin Baş İdarəsində və hərbi hissələrində keçirilən bir çox metodiki təlim toplanışlarda,  xüsusi taktiki təlimlərdə, nümunəvi göstərici məşğələlərdə,  seminar və konfranslarda fəal iştirak edib.
1981 — 1982 -ci illərdə  Sovet Ordusunun Polşa  Xalq Respublikasında yerləşən hərbi hissədə müddətli həqiqi hərbi xidmətə olub.
1986- 1992- ci illərdə  Sovet Ordusunun Polşa Xalq Respublikasında yerləşən tank alayında taqım komandiri, əlahiddə  qumbara atan taqım komandiri vəzifəsində olub.
1993-ciü ilin yanvar ayından —  1999-ci  ilın dekabr ayına kimi Daxili  Qoşunların  Hacıqabul rayonunda, Lənkəran şəhərlərində  yerləşən hərbi hissələrdə Döyüş hazırlığı bölməsının rəisi,   Xüsusi təynatlı Tabor komandiri, hərbi hissə komandirinin  müavini- Qərargah rəisi və hərbi hissə komandiri, Daxili Qoşunların Bas İdarəsinin əməliyyat şöbəsində isə baş zabit vəzifələrində Vətənə Dövlətə və Xalqa  sədaqətlə xidmət edib.
2001 -ci ildən  etibarən  Heydər Əliyev Adına Ali hərbi məktəbin  Fiziki Hazırlıq və İdman  kafaderasında müəlim işləyir.
Azərbaycan Respublikasının Ərazi bütövlüyü uğrunda (Ağdam və Füzuli rayonları  istiqamətində) gedən döyüşlərdə  iştirak edib.
Müstəqil Azərbaycanın Daxili İşlər Nazirliyinin  Daxili Qoşunlarında xidmət etdiyi illər ərzində,Azərbaycan Respublikasının Konstitusiyasına və qanunlarına əməl etməkdə, hərbi andın,  hərbi nizamnamələrin və digər hüquqi- normativ aktların  tələblərinə, eləcə də vəzifə borclarının icrasna məsuliyyətlə yanaşmış, qarşıya qoyulmuş  xidməti  tapşırıqları müvəffəqiyyətlə yerinə yetirilməsi üçün öz əməyini əsirgəməmiş, şəxsi nümunəsi ilə  bir cox  hərbi qulluqçuları    fədakar hərbi xidmətə ruhlandırmışdır.
Hərbi Xidməti Vəzifələrinin  icrasına məsuliyyətlə yaşadığına görə  Daxili İşlər Nazirinin,  Daxili Qoşunlar   Komandanının və onun müavinlərinin, Ali hərbi məktəb rəisinin, hərbi hissə komandirinin  müvafiq əmrləri ilə əla xidmətlərə görə döş , yubiley və müvafiq idman dərəcələri  ilə,  pul mükafatları ilə, fəxri fərmanlarla, qiymətli hədiyyələrlə,  mükafatlandırlıb və ona təşəkkür elan edilib.
Hərbi xidmətdə səmərəli və məqsədyönlü fəaliyyəti ilə fəriqləndiyinə görə  SSRİ Ali Soveti, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti adından, SSRİ Müdafiə Nazirinin müvaiq əmrləri ilə «Qüsursuz Xidmətlərə Görə» 3 -cü dərəcəli, » Silahlı Qüvvələrin yaranmasının» isə  70- iliyi medalları  ilə təltif olunub.
DOĞUM GÜNÜN MÜBARƏK OLSUN, AĞAZƏR BƏY!