İnsan üçün ən yadda qalan günlərin başlıcası onun həyata gəldiyi gündür. Ömrə bəzək olan ad günü hər il xüsusi ilə qeyd olunur. Bu bahar təravətli yaz günündə peşəkarlığı və humanistliyi, nəzəri və praktiki biliyi,işgüzarlığı və mənəvi keyfiyyəti, dəqiqliyi və təmkinliyi, sadəliyi və səmimiyyəti, təcavüzkarlığı və vətənpərvərliyi ilə seçilən Allahın verdiyi şərəfli və mənalı ömürün ən məhsuldar dövrünün 22 — ildən çox şərəfli xidmət yolunu hərbi xidmətə həsir etmiş ehtiyatda olan polkovnik — leytenant İbrahimov Natiq Şamil oğlunun aprel ayının 29 da 58 yaşı tamam olur.
Daimi həyatın bütün imtahanlarından alnıaçıq və üzüağ çıxan ehtiyatda olan polkovnik — leytenant İbrahimov Natiq Şamil oğlunu doğum günü münasibətilə Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin (AVMVİB) rəhbərliyi və Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi (AVMVİB) sədrinin müavini polkovnik Salman Musayev səmimi qəlbdən təbrik edir, ona həyatda insan üçün ən şirin neymət olan möhkəm can sağlığı və həyat yollarında bitib — tükənməyən nailiyyətlər arzulayır.
Arzu edirik ki, Natiq Ibrahimovun yaşının üstə gələn bu yaş ona sevinc dolu günlər bəxş etsin və hər yeni günü isə ötən günlərdən daha gözəl istəklərinə uyğun onu xoşbəxt edəcək şəkildə keçsin .
Polkovnik — leytenant İbrahimov Natiq Şamil oğlu 1964 -cü ildə Azərbaycan Respublikası Naxçıvan Muxtar Respublikasının Şərur rayonun Tumaslı kəndində anadan olub.
1981- ci ildə Şərur rayonun Tumaslı kənd orta məktəbi, 1986- cı ildə Azərbaycan Politexnik İnstitunu, 1989 -cu ildə isə Marksizm və Leninzim Ünverstetini bitrib. O, Daxili Qoşunlarda xidmət etdiyi illər ərzində Daxili İşlər Nazirliyinin Daxili Qoşunların Baş İdarəsində və Naxçıvan Muxtar Respublikasının Əlahiddə Ümum Qoşun Ordusunda və hərbi hissələrində keçirilən bir çox metodiki- təlim toplanışlarda, xüsusi taktiki təlimlərdə, müvafiq kurslarda, seminar və konfranslarda fəal iştirak edib. Hərbi təcürbə mübadiləsi əldə etmək üçün Türkiyəyə Cümhuriyyətinin Jandarma Qüvvələrinin Ankarara, İstanbul, İzmir (Foce) və Igdır şəhərində yerləşən hərbi hissələrdə və hərbı məktəblərdə işgüzar səfərdə olmuşdur.
1989 — 1990 — ci illərdə Sovet Ordusunun Gürcüstan Respublikasının Batumi şəhərində yerləşən hərbi hissədə taqım komandiri, 1995 — 2015 -ci illərdə isə Daxili Qoşunların Baş İdarəsinin Naxçıvan Muxtar Respublikasının Naxçıvan şəhərində və Bərdə rayonunda yerləşən Birqadada xüsusi təyinatlı taqım komandiri, tərbiyə bölməsində baş təlmatcı , Briqadada (Alay) komandirinin tərbiyəvi işlər üzrə müavini vəzifəsində Vətənə Dövlətə və xalqa sədaqətlə xidmət edib.
Müstəqil Azərbaycanın Daxili İşlər Nazirliyinin Daxili Qoşunlarında xidmət etdiyi illər ərzində,Azərbaycan Respublikasının Konstitusiyasına və qanunlarına əməl etməkdə, hərbi andın, hərbi nizamnamələrin və digər hüquqi- normativ aktların tələblərinə, eləcə də vəzifə borclarının icrasına məsuliyyətlə yanaşmış, qarşıya qoyulmuş xidməti tapşırıqları müvəffəqiyyətlə yerinə yetirilməsi üçün öz əməyini əsirgəməmiş, şəxsi nümunəsi ilə bir çox hərbi qulluqçular fədakar hərbi xidmətə ruhlandırmışdır.
Azərbaycan Respublikasında ictimai qaydanın və ictimai təhlükəsizliyin qorunmasnda, şəhərdə və yaşayış məntəqələrində baş vermiş ixtşaşların qarşısının alınmasında, mütəşəkkil cinayətkarlığa qarşı mübarizədə, qanunsuz silahlı birləşmiş dəstələrin axtarışındga və zərərsizləşdirilməsində , fövqaladə vəziyət zamanı hüquqi rejimin təmin edilməsində, baş vermiş təbii fəlakətlərin nəticələrinin aradan qaldırılmasında, dövlətin ərazi bütövlüyünün təmin edilməsində üzərinə düsən vəzifə və tapşırıqları məsuliyyət və şərəf hissi ilə yerinə yetirmişdir.
Hərbi xidməti vəzifələrinin icrası zamanı yüksək mənəvi döyüş keyfiyyətləri göstərdiyinə görə döyüş və ictimai siyasi hazırlığında, hərbi intizamın möhkəmləndirilməsində yüksək göstəricilərə nail olduğuna və nümunəvi xidmətinə görə Daxili İşlər Nazirinin, Daxili Qoşunlar Komandanın və onun müavinlərinin, hərbi hissə komandirinin müvafiq əmrləri ilə əla xidmətlərə görə döş və yubiley nişanları ilə, pul mükafatları ilə, fəxri fərmanlarla və qiymətli hədiyyələrlə mükafatlandırlıb və ona təşəkkür elan edilib.
Səmərəli və məqsədyönlü fəaliyyəti ilə xidmətdə fəriqləndiyinə görə Azərbaycan Respublikası Prezidenti adından Daxili İşlər Nazirnin müvafiq əmrləri ilə «Qusursuz Xidmətlərə Görə» 1-ci ,2-ci və 3-cü dərəcəli, «Silahlı Qüvvələrin yaranmasının» isə 10 -iliyi və 90-iliyi yubileyi medalları ilə təltif olunub.
DOĞUM GÜNÜN MÜBARƏK OLSUN, NATİQ BƏY!