İnsan üçün ən yaddaqalan günlərdən başlıcası onun həyata gəldiyi gündür. Ömürə bəzək olan ad günü hər il xüsusi ilə qeyd olunur. Bu bahar təravətli yaz günündə Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Bırlıyının Nizami rayon şöbəsinin sədri Hörmətli Baxşıyev Rəcəb Xudayar öğlunun may ayının 2- də dünya göz açdığı gündür.
Daima həyatın bütün imtahanlarından alnıaçıq və üzüağ çıxan Müharibə Veteranı Rəcəb Baxşıyevi belə bir əlamətdar gün münasibətilə Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin (AVMVİB) rəhbərliyi, Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi (AVMVİB) sədrinin müavini polkovnik Salman Musayev səmimi qəlbdən təbrik edir ,səbəbkara həyatda insan üçün ən şirin nemət olan möhkəm can sağlığı və həyat yollarında bitib — tükənməyən nailiyyətlər arzulayır.
Arzu edirik ki, Rəcəb Xudayar oğlunun yaşının üstə gələn bu yaş ona sevinc dolu günlər bəxş etsin və hər yeni günü isə ötən günlərdən daha gözəl istəklərinə uyğun olaraq onu xoşbəxt edəcək şəkildə keçsin.
Baxşiyev Rəcəb Xudayar oğlu 1969 — cu ilin may ayının 2 — də Lerik rayonun Pirasora kəndində anadan olub.
O, Lerik rayonun Pirasora kənd orta məktəbi və Dağıstan Dövlət Universitetinin Bakı filalını bitrib.
1987-1989 -.cu illərdə Rusiyanın Kemerovo vilayətində müddətli həqiqi hərbi xidmətə olub.
Rəcəb Baxşıyev 1991- ci ilin oktyabr ayından — 1992- ci illin iyul ayının 5- nə kimi Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyü uğrunda (Goranboy, Ağdam rayonları istiqamətində) gedən döyüşlərdə , eləcə də Goranboy rayonundakı bir sıra kəndin ermənlərdən təmizlənsində üzərinə düşən vəzifə və tapşırıqların öhdəsindən layiqincə gəlib. 1992-ci illin iyul ayının 5- də Azərbaycan Respublikasının Ərazi bütövlüyü uğrunda gedən döyüşlərdə ağır yaralanıb.
O, Azərbaycan Respublikasının Konstitusiyasına və qanunlarına əməl edilməsi, «İctimai Şüra Haqqında» Azərbaycan Respublikasının Qanunun, Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin Nizamnaməsinin tələblərinin dəqiq və sözsüz yerinə yetirilməsi işində üzərinə düsən vəzifə və tapşırıqları məsuliyyət və şərəf hissi ilə yerınə yetirir.
Hərbi xidməti və ictimai vəzifələrinin icrası zamanı yüksək mənəvi — döyüş keyfiyyətləri göstərdiyinə, ona həvalə edilmiş ictimai vəzifələrin yerinə yetirilməsinə məsuliyyətlə yanaşdığına görə Azərbaycan Ordusunun Qərargah rəisinin, xidmət etdiyi hərbi hərbi hissə komandirinin, Nizami rayon İcra Hakimiyyəti Başçısının, Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi sədrinin, Respublika İctimai təşkilat sədirlərinin müvafiq əmrləri ilə bir sira medalarla, döş nişanları ilə təltif edilib, pul mükafatları ilə, fəxri fərmanlarla, qiymətli hədiyyələrlə mükafatlandırıb və ona təşəkkür elan edilib.
Hal- hazırda Baxşiyev Rəcəb Xudayar oğlu Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin Nizami rayon şöbəsinin sədri və Bakı şəhər Nizami rayon İcra Hakimiyyəti yanında İctimai şuranın müavini vəzifəsində Vətənə Dövlətə və xalqa sədaqətlə xidmət edir.
DOĞUM GÜNÜN MÜBARƏK OLSUN, RƏCƏB BƏY!