TƏBRİK: AĞAYEV ƏZİZ NOVRUZ OĞLU — 65
İnsan üçün ən yadda qalan günlərdən başlıcası onun həyata gəldiyi gündür. Belə insanlardan biri də  peşəkarlığı və humanistliyi ilə seçilən ömrünün  ən məhsuldar dövrünü    hərbi xidmətdə keçirmiş  istefada olan Mayor  Ağayev Əziz  Novruz oğlunun  may  ayının  5  -də  65 yaşı tamam olur.
Daimi həyatın bütün imtahanlarından alnıaçıq və üzüağ cıxan  ehtiyatda olan istefada olan mayor   Ağayev Əziz Novruz oğlunu doğum günü münasibətilə  Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin (AVMVİB) rəhbərliyi və Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi (AVMVİB) sədrinin müavini polkovnik Salman Musayev səmimi qəlbdən təbrik edir, səbəbkara həyatda insan üçün ən şirin nemət olan möhkəm can sağlığı, həyat yollarinda bitib — tükənməyən nailiyyətlər arzulayır.
Arzu edirik ki,  Əziz Ağayevin  yaşının üstə gələn bu yaş ona sevinc dolu günlər bəxş etsin, hər yeni günü isə ötən günlərdən daha gözəl istəklərinə uyğun onu xoşbəxt edəcək şəkildə keçsin.
İstefada olan mayor Ağayev Əziz Novruz  oğlu  1957 -ci ilin  may ayının  5- də  Zəngilan rayonunun Genlik kəndində anadan olub.
1974 -cü ildə Zəngilan şəhər 1 nömrəli  orta məktəbi, 1980 -ci ildə Rusiya Federasiyasının Çelyabinsk vilayətinin Maqnitoqorski şəhərində İnşaat Müəllimlər İnstitutunu bitirib.  O, Daxili Qoşunlarda xidmət etdiyi illər ərzində bir çox metodiki — təlim toplanışlarda, müvafiq kurslarda,  xüsusi -taktiki təlimlərdə, seminar və konfranslarda fəal iştirak edib.
1980-1992-ci illərdə Bakı şəhər təhsil idarəsində metodist vəzifəssində işləyib. 1992-2006 -ci illərdə  Daxili İşlər Nazirliyinin Daxili Qoşunların Binəqədi rayonunda yerləşən hərbi hissədə  Briqadanın   mənzil    istismar   xidmətinin   rəisi
vəzifəsində Vətənə, Dövlətə və Xalqa sədaqətlə xidmət edib.
O,  Daxil Qoşunlarda xidmət etdiyi illər ərzində öz tabeliyində olanlara Azərbaycan Respublikasının Konstitusiyasına və qanunlarına əməl edilməsi, Hərbi andın, “Hərbi və Daxili Qoşunların döyüş xidməti nizamnamələrin” tələblərinin, əmr və sərancamlarının dəqiq və sözsüz yerinə yetirilməsi işində daimi nümunə olmuşdur.
Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda ( Ağdam və Füzuli rayonları istiqamətində) gedən döyüşlərdə iştirak edib. Müharibə veteranıdır.
Mayor Ağayev Əziz Novruz oğlu Daxili Qoşunlarda xidmət etdiyi illər ərzində,  özünü    qorxmaz , insanpərvər, əli açıq, yüksək intellektual səviyyəli bir zabit kimi göstərmişdir. O, istər təhsil aldıgı orta və ali təhsil müəssisələrində, istərsə də xidmət etdiyi və işlədiyi kollektivlərdə,  dost — tanış, qohum- əqrəba   arasında özünə layiq hörmət qazanmışdır .
Qanunvericilik  ilə  Daxil İşlər Nazirliyinin Daxili Qoşunlarına  həvalə edilmiş vəzifələrin yerinə yetirilməsində,  şəhərdə və yaşayış məntəqələrində baş vermiş kütləvi ixtişaşların qarşısının alınmasında,  Fövqalədə vəziyət zamanı hüquqi rejim tədbirlərinin həyata keçirilməsində,  cinaətkarlığa qarşı mübarizədə,  Dövlətin ərazi bütövlüyün təmin edilməsində isə üzərinə düşən vəzifə və tapşırıqların öhdəsindən   layiqincə gəlmişdir.
Hərbi xidməti vəzifələrinin icrası zamanı yüksək mənəvi — döyüş keyfiyyətləri göstərdiyinə,  döyüş və ictimai siyasi hazırlığında,  hərbi intizamın möhkəmləndirilməsində yüksək göstəricilərə nail olduğuna və nümunəvi xidmətinə görə Azərbaycan Respublikası Daxili İşlər Nazirnin,  Daxili Qoşunlar Komandanın və onun müavinlərinin,  hərbi hissə komandirinin  müvafiq əmrləri ilə fəxri fərmanla, qiymətli hədiyyələrlə, pulla, əlaçı döş və yubiley  nişanları ilə mükafatlandırlıb ,ona  təşəkkür elan edilib.
Azərbaycan Respublikasının müstəqilliyinin  , ərazi bütövlüyünün  qorunub saxlanılmasında, respublikada əmin — amanlığın təmin edilməsində, ictimai  əsayişin qorunmasında, cinayətkarlığa qarşı mübarizədə  öz xidməti vəzifələrini və hərbi hissənin qarşısında qoyulmuş tapşırıqları yerinə yetirərkən fəriqləndiyinə görə aşağıdakı medalarla təltif olunub:
1.»Qusursuz Xidmətə görə » 3- cü dərəcəli  — Silahlı Qüvvələrdə -10 il təqvim il xidmətə görə;
2. » Silahlı Qüvvələrin yaranmasının »    10 -illiyi  ( 1991- 2001) yubiley medalı ilə;
DOĞUM GÜNÜN MÜBARƏK OLSUN, ƏZİZ BƏY!