TƏBRİK: NURKİŞİYEVA MƏLAHƏT YUSİF QIZI — 50
Yüksək peşəkarlığı, hümanistliyi, dəqiqliyi və təmkinliyi, vətənpərvərliyi və təvəzökarlığı,   işgüzarlığı və mənəvi keyfiyyəti,dəqiqliyi və təmkinliyi  ilə secilən,  ömrünün ən məhsuldar dövrünü  Milli Təhlükəsizlik Nazirliyinin  Sərhəd Qoşunların Əməliyyat şöbəsində   və Daxili İşlər Nazirliyinin Daxili Qoşunların Baş İdarəsinin   Beynəlxalq hərbi əməkdaşlıq  şöbəsində keçirən ehtiyatda olan baş  —  leytenat    Məlahət Nurkişiyevanın may ayının 19 -da  50 yaşı tamam olur.
Həyatın bütün imtahanlarından alnıaçıq və üzüağ çıxan ehtiyatda olan baş — leytenat  Məlahət Nurkişiyevanı doğum günü münasibətiylə Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin (Avmvib) rəhbərliyi və  Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai  Birliyi (AVMVİB ) sədrinin müavini polkovnik Salman Musayev səmimi qəlbdən təbrik edir, həyatda insan ücün ən şirin nemət olan möhkəm can sağlığı və həyat yollarında bitib — tükənməyən naliyyətlər arzulayır. Hər yeni yaş ona sevinc dolu illər bəxş etsin, hər yeni günü isə  istəklərinə qovuşduraraq daha da xoşbəxt keçsin.
Nurkişiyeva Məlahət Yusif qızı  1972 — ci ildə may ayının  19 -da Bakı şəhərində anadan olub.
1989 — cu ildə Bakı şəhəri üzrə  Təhsil İdarəsinin   245 nömrəli  tam orta məktəbi,  1994 -cü ildə isə Azərbaycan Dillər  Universitetini (əvvəlki  Azərbaycan Xarici Dillər Universitetini ) bitirib.
1994 —  2002- ci illərdə Azərbaycan  Respublikası Dövlət Sərhəd Xidmətinin  Əməliyyat şöbəsində müxtəlif vəzifələrdə,  2003- 2009 — cu illərdə isə  Azərbaycan Respublikası Daxili İşlər Nazirliyinin  Daxili Qoşunların Baş İdarəsinin  Beynəlxalq hərbi əməkdaşlıq şöbəsində baş zabit vəzifəsində Vətənə Dövlətə və Xalqa sədaqətlə xidmət edib.
Məlahət Nurkişiyeva  2010.- cu ildən etibarən  «Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi »  Qapalı Səhmdar Cəmiyyətində işləyir.
Məlahət xanım Daxili Qoşunların Bas İdarəsinin  Beynəlxalq hərbi əməkdaşlıq şöbəsində xidmət etdiyi illər ərzində  Azərbaycan Respublikasının Konstitusiyasına və qanunlarına əməl edilməsi,  Hərbi Andın,  Hərbi və Daxili Qoşunların Döyüş xidməti nizamnamələrinin,hərbi qulluqçuların etik davranış kodeksinin  tələblərinin,  əmr və sərəncamların dəqiq yerinə yetirilməsi işində daima nümunə göstərib. O, Daxili Qoşunların  Baş İdarəsində zabitlərlə  keçirilən komandir hazırlığı məşğələlərində,   seminar və konfranslarda fəal iştirak etməsi sayəsində bu sahədə bilik və baçarıqlarını maksimal təhkimləşdirib və beləcə Daxili Qoşunlarda  özünu son dərəcə faydalı kadr olaraq təsdiq edib.
Hərbi Xidməti vəzifələrinin icrası zamanı yüksək mənəvi — döyüş keyfiyyətləri göstərdiyinə,  döyüş və ictimai siyasi hazırlığında, hərbi intizamın möhkəmləndirilməsində yüksək göstəricilərə nail olduğuna və nümunəvi xidmətinə görə  Daxili İşlər Nazirinin, Dövlət Sərhəd Xidmət rəisi  və onun müavinlərinin, Daxili Qoşunlar Komandanı və onun müavinlərinin ,şöbə rəisinin müvafiq əmrləri ilə  əla xidmətlərə görə döş və yubiley nişanları ilə təltif olunub, fərmanla, qiymətli hədiyyələrlə (pulla) mükafatlandırlıb və ona təşəkkür elan edilib.
Xidməti vəzifələrin  icrası zamanı Daxili Qoşunların Baş İdarəsinin   Beynəlxalq hərbi əməkdaşlıq şöbəsinə həvalə edilmiş vəzifə və tapşırıqları yerinə yetirərkən fəriqləndiyinə görə,  Azərbaycan Respublikasının Prezidenti adından  Daxili İşlər Nazirnin müvafiq əmrləri ilə  aşağıdakı medalarla təltif edilib: