AZƏRBAYCAN HƏRB TARİXİ MUZEYİNDƏ, MÜZƏFFƏR AZƏRBAYCAN ORDUSUNUN YARDILMASININ 104 — CÜ İLDÖNÜMÜNƏ HƏSR OLİNMUŞ TƏDBİR KEÇİRİLMİŞDİR.
Silahlı Qüvvələrin yaranmasının 104-cü ilinə həsr edilmiş tədbirdə iştirak etmişlər: Azərbaycan Hərb Tarixi Müzeyinin rəisi Silahlı Qüvvələr və Müharibə Veteranı ehtiyatda olan polkovnik Əzizağa Qənizadə, Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi sədrinin müavini Silahlı Qüvvələr və müharibə veteranı» ehtiyatda olan polkovnik Salman Musayev, Azərbaycan Tarixi Müzeyin rəisinin elmi işlər üzrə müavini Silahlı Qüvvələr və Müharibə Veteranı ehtiyatda polkovnik Adil Həsənov, Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin Yasamalı rayon şöbəsinin sədri müharibə veteranı, istefada olan mayor Salman Hüseynov, Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin Binəqədi rayon şöbəsinin sədri müharibə veteranı Mərdan Ələsgərov,. Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin Xankəndi şəhər və Xocalı rayon şöbəsinin sədrinin təşkilatı məsələlər üzrə müavini, müharibə veteranı ehtiyatda olan baş — leytenant Azad Sadıqov, Müdafiə Nazirliyinin və Fövqalədə Hallar Nazirliyinin hərbi qulluqçuları və mülki işçiləri, Şəhid ailələri, Silahlı Qüvvələr və müharibə veteranları, Mətubat işciləri, Bakı şəhər Mədəniyyət Baş İdarəsinin solistləri iştirak ediblər.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirildi, Ulu öndər Heydər Əliyevin, Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda gedən döyüşlərdə qəhrəmancasına şəhid olmuş həmvətənlərimizin ruhu bir dəqiqəlik sükutla yad edildi.
Silahlı Qüvvələrin yaranmasının 104 -cü ilinə həsr olunmuş tədbirdə Azərbaycan Tarixi Muzeyinin rəisi ehtiyatda olan polkovnik Əzizağa Qəni-zadə ətraflı çıxış etdi
Tədbirdə 26 iyun Silahlı Qüvvələr günə həsr olunmuş «Xalqmızı Qabiliyyətə aparan Ordu» adlı sənədli film nümayiş etdirildi.
Bakı şəhər Mədəniyyət Baş İdarəsinin Abbas Mirzə Şərifzadə adına Mədəniyyət Mərkəzinin solistləri cıxış etdilər. Tədbirin sonunda Xatirə şəkilləri çəkildi və Azərbaycan Hərb Tarixi Müzeyinin rəhbərliyinin təşkilatclığı ilə çay süfrəsi təşkil edildi.