ŞƏRƏFLƏ YAŞANAN ÖMÜR: POLKOVNİK- LEYTENANT FUAD ABDULLAYEV — 55
Peşəkarlığı, hümanistliyi, vətənpərvərliyi,  işgüzarlığı, tələbkarlığı, təşkilatçılıq bacarığı və səmimiyyəti ilə seçilən, ömrünün ən məhsuldar dövrünü hərbi xidmətdə keçirən Silahlı Qüvvələrin və Müharibə Veteranı ehtiyatda olan polkovnik-leytenant  Abdullayev Fuad Yolçu oğlunun iyun ayının 25 — də 55 yaşı tamam olur.
Daimi həyatın imtahanlarından alnıaçıq və üzüağ çıxan Silahlı Qüvvələr və Müharibə Veteranı Abdulayev Fuad Yolçu oğlunu doğum günü münasibətilə  Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin (AVMVİB) rəhbərliyi, Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi sədrinin müavini polkovnik Salman Musayev səmimi  qəlbdən təbrik edir, həyatda insan üçün ən şirin nemət olan möhkəm can sağlığı və həyat yollarında bitib — tükənməyən naliyyətlər arzulayır. Yaşının üstə gələn bu yaş ona sevinc dolu illər bəxş etsin, hər yeni günü isə onu istəklərinə qovuşduraraq daha da xoşbəxt etsin.
Fuad Yolcu oğlu Abdullayev  1967 -ci ilin  iyun.ayınin 25 — də Bakı şəhərində anadan olub. Əslən  Tovuz rayondandır.
1984 -cu ildə Bakı şəhərində  Fizika, riyaziyyat və informatika təmayüllü liseyi, 1989-cu ildə Ryazan  Ali Hərbi Avtomobil Mühəndislər  məktəbi bitirib. O, Daxili Qoşunlarda xidmət etdiyi illər ərzində Daxili Qoşunların Baş İdarəsində və hərbi hissələrində keçirilən bir çox metodiki-təlim toplanışlarında, xüsusi-taktiki təlimlərdə,  müvafiq kurslarda, seminar və konfranslarda fəal iştirak edib.
1989 — 1990 -cı illərdə Sovet Ordusunun  Tallin şəhərində yerləşən hərbi hissələrində müxtəlif vəzifələrdə, 1991- 1992 -ci illərdə isə Müdafiə Nazirliyinin Şıxovda yerləşən hərbi hissəsində, hərbi hissə komandirinin texniki hissə  üzrə müavini  olub. 1992 — 2013 -ci illərdə  Daxili Qoşunların  Nizami,  Binəqədi, Füzuli,  Nərimanov rayonunda və Şirvan  (kecmiş Əlibayramlı) şəhərində  yerləşən Konvoy- Mühafizə , Tədris,  Əməliyyat və Xüsusi Motorlaşdırılmış polis alaylarında avtomobil və zirehli texnika xidməti rəisi, tabor komandiri,  hərbi hissə komandirinin  Silah və texnika üzrə müavini,  hərbi hissə komandirinin  Maddi — texniki təminat xidmətləri üzrə  müavini, DaxiliQoşunların Başİdarəsinin avtomobil və zirehli texnika şöbəsində baş zabit  vəzifəsində Vətənə Dövlətə və xalqa sədaqətlə xidmət edib .
Silahlı Qüvvələrin və Müharibə Veteranı, «Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları » İctimai Birliyinin üzvü  ehtiyatda olan Polkovnik-leytenant  Abdullayev Fuad Yolcu oğlu Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda (Ağdam,  Ağdərə,  Füzuli  rayonları istiqamətində) gedən döyüşlərdə  iştirak edərək, üzərinə düsən vəzifə və tapşırıqları  məsuliyyət və şərəf hissi ilə yerınə yetirmişdir.
Xidməti vəzifələrini icrası zamanı yüksək mənəvi — döyüş keyfiyyətləri göstərdiyinə, döyüş və ictimai siyasi hazırlığında, hərbi intizamın möhkəmləndirilməsində  üzərinə düsən vəzifə və tapşırıqların öhdəsindən layiqincə gəldiyinə görə Daxili İşlər Nazirinin,  Daxili Qoşunlar Komandanın və onun müavinlərinin,  Ali hərbi məktəb rəisinin,  Şöbə rəisinin, hərbi hissə komandirinin müvafiq əmrləri ilə «əla xidmətlərə görə » döş və yubiley nişanları ilə təltif olunub,  bir cox fəxri fərmanlarla və qiymətli hediyələrlə mükafatlandırlıb və ona təşəkkür elan edilib.
Azərbaycan Respublikasının müstəqilliyinin, ərazi bütövlüyünün təmin edilməsində, ictimai əsayişin   qorunmasında, cinayətkarlığa qarşı mübarizədə , hərbi xidmətdə və «Azərbaycan Müharibəsi Vətən  Müharibəsi Veteranları» İctimai Birliyində ona həvalə edilmiş vəzifə və tapşırıqları yerinə yetirərkən fəriqləndiyinə görə aşağıdakı medallarla təltif edilib:
— » Silahlı Qüvvələr Veteranı «medalı ilə;