ŞƏRƏFLİ ZABİT ÖMRÜ: MAYOR ŞAİQ MUXTARLI — 51
Həkimlik ən gözəl, ən şərəfli peşələrdən biridir. İnsanların sağlamlığı üçün daima çalışan insanlar seçilən və sevilən insanlardandır. Siz də öz insanlığınız,Npeşənizə olan sevginizlə sənətinizi daim dürüst bir şəkildə yerinə yetirərək sevilən seçilən insanlardan olmusuz və olacaqsız. Arzu edirəm daim zirvələrdə, yüksəklərdə olasınız. Bu gün coşqun, bəzən sevincli, bəzən kədərli, bəzən duyğulu amma yorğun bir il daha ötüb keçir həyatınızdan. Ad gününüz mübarək olsun dəyərli həkim. Arzu edirəm yeni yaşınızda xoşbəxtliklərin ən gözəlini yaşayar, ən yaxşı layiqli zirvələrdə olasız. Ən əsası sizə uzun və sağlam ömür arzu edirəm. Sevdiklərinizlə, ailənizlə gözəl günlər keçirəcəyiniz illərin, günlərin sayı çox olsun.
Siz o insanlardansınız ki, daima xalqa xidmət göstərən,peşəsini şərəflə, layiqincə yerinə yetirməyə çalışanlardansınız. Böyük ürəyə sahib yaxşı ailə başçısı, yaxşı dinləyicisiz. Siz çevrənizdəki insanlara hər zaman ilham verdiniz və onları hər zaman dəstəkləyib doğru yönləndirdiniz.
Ad günləri yeni başlanğıc və hədəflər üçün özəl bir gündür.
Şaiq həkim  iyul ayının 9 da sizin  51 yaşınız tamam olur. Bu gün münasibətilə Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları (AVMVİB) rəhbərliyi və  Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi  (AVMVİB) sədrinin müavini polkovnik Salman Musayev  sizi doğum günü münasibətilə səmimi qəlbdən təbrik edir, sizə həyatda insan üçün ən şirin nemət olan möhkəm can sağlığı və həyat yollarında bitib — tükənməyən naliyyətlər, şərəfli və fədakar fəaliyyətinizdə  uğurlar  arzulayır. Yaşının üstə gələn bu yaş ona sevinc dolu illər bəxş etsin, hər yeni gün isə  istəklərinə qovuşduraraq daha da xoşbəxt etsin.
Tibb Xidməti  mayoru  Muxtarlı Şaiq  Gülməmməd oğlu  1971 — ci ilin  iyul ayının  9 da  Bakı şəhərində anadan olub .
1988-ci ildə  Bakı  şəhər Təhsil İdarəsi üzrə  Xətai rayonun  260 nömrəli  orta  məktəbi,  1995 — ci ildə  Azərbaycan Dövlət Tibb Universitetini bitrib. O, Daxili Qoşunların Bas İdarəsinin hərbi hospitalnda xidmət etdiyi illər ərzində  bir necə dəfə Həkimlərin təkmilləşmə İnstitutunda müvafiq  kurslarda,  seminar və konfranslarda fəal iştirak edib.
O, öz ixtisası üzrə 1997 — 2000 — ci illərdə  Azərbaycan Ordusunun  Naxcvan Muxtar Respublikasında yerləşən hərbi hissəsində  müxtəlif  vəzifələrdə, 2000- 2019  cu illərdə isə  Daxili İşlər Nazirliyi Daxili Qoşunların hərbi hospitalında baş ordinator vəzifəsində Vətənə Dövlətə və Xalqa, sədaqətlə xidmət edib.  Şaiq həkim 2020 -ci ildən etibarən  Azərbaycan Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin  Hərbi- Tibb  Baş İdarəsinin  Poliklinikasında öz xidməti vəzifələrini  layiqincə yerinə   yetirir.
Şaiq həkim Daxili Qoşunlarda xidmət etdiyi illər ərzində  Azərbaycan Respublikasının Konstitusiyasına və qanunlarına əməl edilməsi, Səhiyyə Müəssisələrinin fəaliyyətini tənzimləyən normativ hüquqi aktların,  Hərbi andın , hərbi nizamnamələrin, tibb işçilərinin əxlaqı kodeksinin tələblərinin yerinə yetirilməsi işində bir çox hərbi qulluqçulara nümnə olmuş, Hippokrat andına isə həmişə sadiq qalmışdır.
Hərbi yoldaşları onu  vətənpərvər, qorxmaz, səxavətli,  insanpərvər, əliaçıq və zəhmətkeş zabit kimi  dəyərləndirirlər. O, istər təhsil aldıgı orta və ali təhsil müəssisələrində, istər xidmət etdiyi və çalışdığı mühitdə,    istərsə də  dost — tanış , qohum — əqraba  arasında özünə böyük hörmət qazanıb.
Hərbi xidməti vəzifələrinin icrası zamanı yüksək mənəvi- döyüş keyfiyyətləri göstərdiyinə, döyüş və ictimai siyasi hazırlığında, hərbi intizamın möhkəmləndirilməsində yüksək göstəricilərə nail olduğuna və nümunəvi xidmətinə görə Daxili İşlər Nazirinin, Daxili Qoşunlar Komandanın və onun müavinlərinin,  hərbi hissə komandirinin  müvafiq əmrləri ilə fəxri fərmanla, qiymətli hədiyyələrlə, pulla, əlaçı döş  və yubiley nişanları ilə  mükafatlandırlıb və ona təşəkkür elan edilib.
— » Silahlı Qüvvələrin yaranmasının» 100 illiyi  ( 1918 — 2018) yubiley medalı ilə;
-«Qüsursuz  Xidmətə Görə » 2 dərəcəli medal ilə — Silahlı Qüvvələrdə 15 təqvim ili  xidmətə görə,
ŞAİQ HƏKİM,  51 YAŞIN MÜBARƏK!!!
BÜTÜN ARZULARIN CİN OLSUN!