ŞƏRƏFLİ HƏKİM ÖMRÜ: POLKOVNİK-LEYTENANT RÜFƏT HACIYEV — 60
İnsan ücün yada qaıan tarixlərində biri onun doğum günüdür.  Brlə insanlardan biri də  yüksək peşəkarlığı və humanistliyi, nəzəri və praktiki biliyi,   işgüzarlığı və mənəvi keyfiyyəti,  dəqiqliyi və təmkinliyi , sadəliyi və səmimiyyəti,  vətənpərvərliyi  və insanpərvərliyi  ilə seçilən ömrünün ən məhsuldar dövrünü hərbi xidmətdə keçirən müharibə vetiranı ehtiyatda olan  tibb xidməti polkovnik leytenantı Hacıyev Rüvət  Muxtar oğlunun  İyul ayının  9  — da 60 yaşı tamam olur.
Daimi həyatın imtahanlarından alnıaçıq və üzüağ çıxan ehtiyatda olan tibb xidməti polkovnik —  leytenantı  Hacıyev Rüvət Muxtar oğlunu  doğum günü münasibətilə  Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin (AVMVİB) rəhbərliyi və  Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi (AVMVİB) sədrinin müavini  polkovnik Salman Musayev səmimi qəlbdən təbrik edir, həyatda insan üçün ən şirin nemət olan  möhkəm can sağlığı və həyat yollarında bitib — tükənməyən naliyyətlər arzulayır.  Rüfət həkimin yaşının üstə gələn bu yaş ona sevinc dolu illər bəxş etsin və hər yeni günü isə  onu istəklərinə qovuşduraraq daha da xoşbəxt etsin.
Tibb Xidməti  polkovnik leytenant Rüfət Hacıyev  1962 -ci ilin  iyul ayının  9 da  Azərbaycan Respublikasının Ağdaş  rayonunun  Şəmsiabad kəndində anadan olub.
1982 — ci ildə  Ağdaş rayonun  Şəmsiabad  kənd orta məktəbi,  1988 — ci Azərbaycan Dövlət Tibb İnstitutunu bitrib. Daxili İşlər Nazirliyi  Daxili Qoşunlar ın Baş İdarəsinin  hərbi hospitalnda xidmət etdiyi illər ərzində  bir neçə dəfə Həkimlərin təkmilləşmə İnstitutunda ixtisasartırma  kurslarında,  müvafiq seminar və konfranslarda fəal iştirak edib.
1988- 1990 -cı ilərdə  Nijni -Novqorski  ( Keçmiş  Qorki) şəhərində cərrah həkim,  1990- 1992 — ci illərdə  Bakı şəhərində  Neftayırma zavodunun  2 saylı sanitar  hissəsində calışıb
1993 — 2015 — ci illərdə  Daxili İşlər Nazirliyi Daxili Qoşunların Zəngilan , Qaradağ və Nərimanov rayonlarında yerləşən hərbi hissələrdə  ( hərbi hospitalda) tibb xidməti rəisi,  cərrah , uro- nevrologiya şöbəsinin rəisi vəzifələrində Vətənə Dövlətə və xalqa sədaqətlə xidmət edib.
Rüfət Muxtar oğlu  Hacıyev  Daxili Qoşunların Bas İdarəsinin  hərbi hospitalından Silahlı Qüvvələrə ehtiyata buraxılandan sonra  Müdafiə Nazirliyinin Hərbi Tibb Baş İdarəsinin Poliklinkasında  işləyir.
O, 1993 — 1994 -cü ilərdə  Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda  ( Zəngilan,  Ağdam və Füzuli rayonları istiqamətində)  gedən döyüşlərdə iştirak edərək ona həvalə edilmiş vəzifə və tapşırıqların öhdəsindən layiqincə gəlmişdir. Bu müddət ərzində o, şəxsi heyət arasında tibbi profilaktika tədbirləri həyata keçirmiş,ambulator şəraitdə yaraların  üzərində kicik  cərrahiyyə   əməliyyatları aparmışdır. Döyüşcülərlə ön mövqeydə  çiyin — çiyinə döyüşən Rüvət həkim onların sağlamlığı ilə problemləri vaxtında həll edə bilmişdir.
O, Daxili Qoşunlarda xidmət etdiyi illər ərzində  Azərbaycan Respublikasının Konstitusiyasına və qanunlarına əməl edilməsi, Səhiyyə Müəssisələrinin fəaliyyətini tənzimləyən normativ hüquqi aktların,  Hərbi andın , hərbi nizamnamələrin, tibb işçilərinin əxlaqı kodeksinin tələblərinin yerinə yetirilməsi işində bir çox hərbi qulluqçulara nümunə olmuş, Hippokrat andına isə həmişə sadiq qalmışdır.
Yüksək insani keyfiyyətləri ilə  və kamil həkimlik peşəsinə qadir Rüfət həkim sağlamlıq bəxş etdiyi insanların ömrundə və şərəfli həkim peşəsinin tarixində yaşayacaq.
Hərbi xidməti vəzifələrinin icrası zamanı yüksək mənəvi- döyüş keyfiyyətləri göstərdiyinə, döyüş və ictimai siyasi hazırlığında, hərbi intizamın möhkəmləndirilməsində yüksək göstəricilərə nail olduğuna və nümunəvi xidmətinə görə Daxili İşlər Nazirinin, Daxili Qoşunlar Komandanın və onun müavinlərinin,  hərbi hissə komandirinin  müvafiq əmrləri ilə fəxri fərmanla, qiymətli hədiyyələrlə, pulla, əlacı döş  və yubiley nişanları ilə  mükafatlandırlıb və ona təşəkkür elan edilib.
— » Qüsursuz Xidmətə Görə » 3 dərəcəli medal ilə — Silahlı Qüvvələrdə  10təqvim
RÜFƏT  HƏKİM,  60 YAŞIN MÜBARƏK!