TƏBRİK: KAPİTAN MİRHƏSƏN SEYİDOV — 50
Daxilı işlər Nazirliyinin Daxili qoşunlarında öz -dəst xətt olan , peşəkarlığı və humanistliyi, nəzəri və praktiki biliyi, sadəliyi və səmimiyyəti, dəqiqliyi və təmkinliyi, işgüzarlığı və mənəvi keyfiyyətilə seçilən ehtiyatda olan mayor Mirhəsən Seyidovun sentyabr ayının 6-da  50 yaşı tamam olur.
Daimi həyatın imtahanlarından alnıaçıq və üzüağ çıxan ehtiyatda olan mayor Mirhəsən Seyidovun 50-yaşının tamam olması münasibətilə «Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları » İctimai Birliyinin (AVMVİB)  rəhbərliyi səmimi qəlbdən təbrik edir, ona həyatda insan üçün ən şirin nemət olan möhkəm can sağlığı və uzun ömur arzulayir.
Mirhəsən Seyidovun  yaşının üstə gələn bu yaş ona sevinc dolu illər bəxş etsin və hər yeni günü isə onu istəklərinə qovuşduraraq daha da xoşbəxt etsin.
Ehtiyatda olan kapitan Seyidov Mirhəsən  Mirhəsən oğlu  1972 — ci ildə   Gəncə şəhərində zəhmətkeş ailədə anadan olub.
Çəncə şəhər 1 nömrəli orta məktəbi,  Azərbaycan Kənd Təsərrüfatı Akademiyasını,   Daxili İşlər Nazirliyi Daxili Qoşunların Baş İdarəsinin   Xəzər rayonunda, Müdafiə Nazirliyinin isə Qaraheybətdə yerləşən  Zabitlərin təhkimləşdirmə kursunu bitrib. O, Daxili Qoşunlarda xidmət etdiyi illər ərzində Daxili Qoşunların Baş İdarəsində və hərbi hissələrində keçirilən bir çox metodiki- təlim toplanışlarda, xüsusi -taktiki  təlimlərdə, müvafiq kurslarda, seminar və konfranslarda fəal  iştirak edib .
1994- 2006- cı illərdə  Daxili İşlər Nazirliyi Daxili Qoşunların Bas İdarəsinin  Füzuli, Zaqatala, Hacıqabul rayonlarında, Gəncə şəhərində  yerləşən  hərbi hissələrində  taqım komandiri, böluk komandirinin tərbiyəvi işlər üzrə müavini, böluk komandiri, tabor komandirinin tərbiyəvi işlər üzrə müavini vəzifəsində Vətənə, Dövlətə və Xalqa sədaqətlə xidmət edib. 2006 — cı ildə  Mirhəsən  Hərbi Xidmətkeçmə haqqında əsasnamə müvafiq bəndinə əsasən  «xəstəliyə görə» Daxili İşlər Nazirliyi Daxili Qoşunlarından  Silahlı Qüvvələrindən ehtiyata buraxlıb.
2007- 2016 -ci illərdə  Azərbaycan Ordusunun  Gəncə şəhərində yerləşən hərbi hospitalında   Baş təsərrüfat bölməsının rəsi,  2017 -ci ildən isə Müdafiə Nazirliyinin  Gəncə şəhərində yerləşən Mənzil kommunal təsərrüfatı  İdarəsində  2 saylı  sahənin rəisi vəzifəsində çalışır.
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasına və qanunlarına əməl edilməsində, Hərbi Andın,  Hərbi və Daxili Qoşunların Döyüş Xidməti Nizamnamələrinin tələblərinin yerinə yetirilməsində üzərinə düsən vəzifə və tapşırıqların öhdəsindən layiqincə gəlmişdir.
Azərbaycan Respublikasında ictimai qaydanın qorunmasında,ictimai təhlükəsizliyin təmin edilməsində, cinayətkarlığa qarşı mübarizədə, baş vermiş kütləvi ixtişaşların qarşısının alınmasında, baş vermiş təbii fəlakətlərin nəticələrinin aradan qaldırılmasında, fövqalədə vəziyyət zamanı hüquqi rejim tədbirlərinin həyata keçirilməsində eləcə də   Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün təmin edilməsində üzərinə düsən vəzifə və tapşırıqları məsuliyyət və şərəf hissi ilə yerınə yetirmişdir.
Hərbi xidməti vəzifələrinin icrası zamanı yüksək mənəvi- döyüş keyfiyyətləri göstərdiyinə, döyüş və ictimai sıyası hazırlığında, hərbi intizamın möhkəmləndirilməsində yüksək göstəricilərə nail olduğuna və nümunəvi xidmətinə görə Daxili İşlər Nazirinin, Daxili Qoşunlar Komandanının və onun müavinlərinin,  hərbi hissə komandirinin  müvafiq əmrləri ilə fəxri fərmanla, qiymətli hədiyyələrlə, pulla, əlacı döş  və yubiley nişanları ilə  mükafatlandırlıb və ona təşəkkür elan edilib.
— «10 il Qüsursuz xidmətə görə » 3 dərəcəli medal ilə.
DOĞUM GÜNÜN MÜBARƏK OLSUN, MİRHƏSƏN BƏY!