Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi (AVMVİB) İdarə Heyətinin qərarını yerinə yetirməyən rayon şöbələri haqqında ciddi ölçü götürüləcəyi barədə xəbərdarlıq etmişdik.
Artıq 1 rayon şöbəsində dəyişiklik edilib. Proses davam etdiriləcək. Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi (AVMVİB) İdarə Heyətinin üzvü, AVMVİB Mətbuat Xidmətinin rəhbəri Xaqani Ədəboğlu bildirdi ki, İdarə Heyətinin qərarının icra edilməsinə nəzarət edilməsi sədrin əmriylə mənə tapşırıldığından demıək olar ki, ardıcıl olaraq AVMVİB-nin internet resursu olan Fedai.az və Veteran.az saytlarında dövri olaraq məlumatlar vermiş, AVMVİB Rəhbərliyinə daxil olan şəxslərin münasibətini yaymış, AVMVİB rayon şöbələrinin İdarə Heyətinin verdiyi qərarı əks etdirən cədvəl tərtib etmişik. Üstəlik əlaqə saxlayan bir çox şöbəyə qərarın icra edilməsinin vacibliyini bildirmişik. Ayda cəmi 10 manat ödəmək qabiliyyəti olmayan, İdarə Heyətinin verdiyi qərarı saymayan şöbə sədri bizə lazımdırmı? Şəxsən İdarə Heyətinin növbəti toplantısında bu məsələni qaldıracağam. Bu cədvəl əslində şöbələrin fəaliyyət göstəriciləri də sayıla bilər. Çünki Birliklə sıx əlaqələri olan, ölkənin ictimai həyatında fəal iştirak edən rayon şöbələrimiz elə bu cədvəldə olduğu kimi öndədir. Bu cədvəli elə fəaliyyət göstəricisi də saymaq olar.
Həqiqətən də, çox saylı tədbirlərə imza atan, hərbi hissələrdə, məktəblərdə, qazilərimizlə görüşdə, şəhidlərimizin Anım tədbirlərində öncül olan şöbələrimiz qarşılarında «0» və kiçik rəqəmlər yazılan digər şöbələrimizə örnək olmalıdır.
Bu günədək olan statistik cədvəli diqqətinizə çatdırırıq: