TƏBRİK: BABAYEV İSMAYİL ƏLİ OĞLU — 66
AVMVİB Rəhbərliyi və Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai  Birliyinin sədr müavini polkovnik Salman Musayev müharibə veteranı, istefada olan mayor Babayev İsmayıl Əli oğlunu doğum günü münasibətilə səmimi qəlbdən təbrik edir, həyatda insan üçün ən şirin nemət olan möhkəm can sağlığı, aılə səadəti və həyat yollarında bitib — tükənməyən nailiyyətlər arzulayır.
Qoy yaşının üstə gələn bu yaş ona sevinc dolu günlər bəxş etsin və hər yeni günü isə ötən günlərdən daha gözəl istəklərinə uyğun onu xoşbəxt edəcək şəkildə keçsin.Amin!
Müharibə Veteranı istefada olan Mayor Babayev İsmayıl Əli oğlu 1 yanvar 1956-cı il  ildə Ağstafa rayonunda dünyaya göz açıb.
O, 1972 -ci ildə Ağstafa şəhər  orta məktəbini, 1984-cü ildə isə Azərbaycan Memarlıq və İnşaat İnistitutunu bitirib.
Mayor Babayev İsmayıl Əli oğlu  1974-1976 ci ilərdə SSRİ Müdafiə  Nazirliyinin Komsomolsk- Amurda yerləşən hərbi hissədə müdddətli həqiqi hərbi xidmətdə olub.
İsmayil Babayev 1976 — 1984 cü illərdə Daxili İşlər Nazirliyinin Dövlət Yanğın Mühafizə  İdarəsində  müvafiq vəzifələrdə, 1984- 1991-ci illərdə  isə Daxili İşlər Nazirliyinin Cəzaçəkmə müəssisələrində yanğından mühafizə üzrə  müvəkkil və istehsalat rəisi vəzifələrində işləyib.  1992 -1996-ci ilərdə isə Daxili İşlər Nazirliyinin Daxili Qoşunların Baş İdarəsində mənzil-istismar xidmətinin rəisi vəzifələrində Vətənə Dövlətə və Xalqa sədaqətlə xidmət etmişdir.
O, Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda ( Ağdərə ,Ağdam və Füzuli rayonları istiqamətində) gedən döyüşlərdə  iştirak edib.
İsmayil Babayev Daxili Qoşunlarda xidmət etdiyi illər ərzində özünü qorxmaz, səxavətli, insapərvər, əliaçıq, zəhmətkeş  zabit kimi göstərmişdir. O, istər anadan olduğu və yaşadığı ərazidə, oxuduğu orta və ali təhsil müəsələrində, istərsədə xidmət etdiyi və işlədiyi kolektivlərdə, dost -tanış ,qohum-əqrəba arasında özünə layiq hörmət qazanmışdır.
Müstəqil Azərbaycanın Daxili İşlər Nazirliyinin  Daxili Qoşunlarında xidmət etdiyi illər ərzində, Azərbaycan Respublikasının Konstitusiyasına və qanunlarına əməl etməkdə, hərbi andın,  hərbi nizamələrin və digər hüquqi- normativ aktların  tələblərinə, eləcədə vəzifə borclarının icrasına məsuliyyətlə yanaşmış, qarşıya qoyulmuş  xidməti  tapşırıqları müvəffəqiyyətlə yerinə yetirilməsi üçün öz əməyini əsirgəməmiş, şəxsi nümunəsi ilə  bir cox  hərbi qulluqçuları fədakar hərbi xidmətə ruhlandırmışdır.
Mayor Babayev İsmayıl Əli oğlu Daxili İşlər Nazirliyinin Dövlət Yanğından mühafizə İdarəsində və Cəzacəkmə müəssisələrində ,Daxili Qoşunların Bas İdarəsində xidmət etdiyi illər ərzində  Xidmət vəzifələrin  icrası zamanı yüksək mənəvi- döyüş  keyfiyyətləri göstərdiyinə, döyüş və ictimai siyasi hazırlığında, hərbi intizamın möhkəmləndirilməsində yüksək göstəricilərə nail olduğuna və nümunəvi xidmətinə görə Daxili İşlər Nazirinin, Daxili Qoşunlar Komandanın və onun müavinlərinin müvafiq əmrləri  ilə əla xidmətlərə görə döş nisanları ilə, pul mükafatları ilə, fəxri fərmanlarla və qiymətli hədiyyələrlə mükafatlandırlıb və ona təşəkkür elan edilib.
DOĞUM GÜNÜN MÜBARƏK OLSUN, İSMAYL MÜƏLLiM!