«Joxovurd»: Paşinyanın komandası, (S)artsax xalqı və Ermənistan xalqı müxtəlif dillərdə danışırlar
“Joxovurd” qəzeti yazır ki, parlamentin xarici əlaqələr daimi komissiyasının sədri Eduard Ağacanyan dünən keçirdiyi brifinqdə deyib ki, “(S)artsaxda, yəqin ki, baş nazirin çıxışının məzmununu tam başa düşməyiblər”. Əslində, biz yenidən pis manipulyasiya ilə üzləşirik, çünki (S)artsax parlamenti baş nazirin dediklərini başa düşdü, xüsusən də Nikol Paşinyan beynəlxalq ictimaiyyətə xidmət etmək istədiyi kimi (S)artsaxı Azərbaycana vermək niyyətindədir. Bütün sətiraltı ifadələrdə deyildi.
Nəşrin istinad etdiyi mənbələrin məlumatına görə, Nikol Paşinyan uzun müddətdir ki, çıxışının mətni üzərində işləyir. Xarici məsələlərə cavabdeh olan baş nazirin komandasının üzvləri isə Nikol Paşinyanın çıxışı üzərində uzun müddət çalışıblar. Əgər Eduard Ağacanyana görə, anlaşılmazlıq olubsa, deməli, bütün (S)artsax parlamenti Paşinyanın nitqini tam başa düşməyib. Bu, yəqin ki, (S)artsax və Ermənistan xalqının müxtəlif dillərdə danışması deməkdir.
“Əslində, reallıq ondan ibarətdir ki, Nikol Paşinyan deyib ki, o, (S)artsaxı Azərbaycanın bir hissəsi hesab etməyə hazırdır, çünki çağrışları aşağı salmaq, məhz bu deməkdir. Amma (S)artsax xalqı bu qərarla razılaşmır və Nikol Paşinyandan tələb edir ki, (S)artsaxı himayə altına alsın və Ermənistanın dövlət sənədlərində təsbit olunmuş (S)artsaxın təhlükəsizliyinin qarantı olsun”, – deyə qəzet yazır.