“İstiqaməti türkçülük olan hakimiyyətə qarşı amansız, qəti, məsuliyyətli və qalibiyyətli mübarizənin son mərhələsinə qədəm qoyuruq”.
Bu fikirləri “Hayastan” blokunun üzvü Sayat Şirinyan özünün facebook səhifəsində yazıb.
O, daha sonra vurğulayıb: Mövcud hakimiyyət dövlətçiliyi məhv edən fahişələri öz ətrafında birləşdirib. Maarifçi gənclərimizi məhv edən Paşinyan və komandasında xəyanət, hədsiz kinsizlik, həyasızlıq hökm sürür.
Meydan bu suallara son cavabı verəcək: Ermənilərin ləyaqəti, namusu varmı? Əgər varsa, erməni xalqı dövlətsiz, kimliksiz köçəri kimi acınacaqlı varlığını qorumaqdansa, yaşamaq və yaratmaq haqqına sahib olmalıdır.
Bunun üçün aşağıdakıları etmək lazımdır:
1) Meydanlarda olmaq və Qarabağ uğrunda mübarəzə kimi müqəddəs işlə məşğul olmaq,
2) Müxalifət xalq birləşib vətəndaş itaətsizliyini göstərməli, fasiləsiz mitinqlərə və aksiyalara yeni təkan verməlidir.
3) Aprelin 5-də olduğu kimi, müxalifətin aksiyaları, mitinqləri, yürüşləri partiyasız olmalıdır. Çünki bu mitinqlərin sahibi və qəhrəmanı, iştirakçısı milli dəyərlər sisteminin daşıyıcısı olaraq erməni xalqıdır”.