TƏBRİK: MƏMMƏDOV MİKAYIL MƏHİŞ OĞLU — 48
Azərbaycan Vətən müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin rəhbərliyi və Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi sədrinin müavini polkovnik Salman Musayev ehtiyatda olan kapitan Məmmədov Mikayıl Məhiş  oğlunu doğum günü münasibətilə səmimi qəlbdən təbrik edir,  həyatda insanın ücün ən şirin nemət olan möhkəm can sağlığı və həyat yollarında bitib — tükənməyən naliyyətlər arzulayır.
Mikayıl Məmmədovun yaşın üstə gələn bu yaş ona sevinc dolu illər bəxş etsin, hər yeni günü isə ötən günlərdən daha gözəl istəklərinə uyğun onu xoşbəxt edəcək şəkildə keçsin.
Kapitan Məmmədov Mikayıl Məhiş oğlu   1974 — cu ildə  Zəngilan rayonunun Ağkənd kəndində Ziyalı ailəsində anadan olub.
O, orta təhsilini   Zəngilan rayonunun Ağkənd və Qafan şəhər orta məktəblərində  alıb.   Bakı inşaat texnikomunu  və Daxili Qoşunların Bas İdarəsinin  Xəzər rayonunda yerləşən hərbi məktəbi bitirib.
1993-2013-ci illərdə Daxili Qoşunların Baş İdarəsinin  Füzuli,  Hacıqabul, Nərimanov, Sabunçu,  Lənkəran  və  Quba rayonlarında yerləşən hərbi hissələrində manqa komandiri,  şəxsi heyətin qeydiyyatı və uçotu üzrə məsul icracı,  taqım komandiri, böluk komandirinin tərbiyəvi işlər üzrə müavini, böluk komandiri,  Qərargah rəisinin şəxsi heyətin qeydiyyatı və uçotu üzrə baş köməkçisi vəzifələrində Vətənə, Dövlətə və Xalqa  sədaqətlə xidmət edib.
Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda Füzuli  və Ağdam rayonları istiqamətində gedən döyüşlərdə iştirak edib. Müharibə Veteranıdır.
—» Silahlı Qüvvələrin yaranmasının »    10 -illiyi  ( 1991- 2001) yubiley medalı ilə;
—«Silahlı  Qüvvələrin yaranmasının » 90 illiyi  (1918- 2008)  yubiley medalı ilə;
—«Silahlı  Qüvvələrin yaranmasının » 95 illiyi ( 1918 — 2013 ) yubiley  medalı ilə.