Daxili İşlər Nazirliyi Daxili Qoşunların Daxili Qoşunların Bas İdarəsinin həyatında öz dəst — xətti olan, yüksək peşəkarlığı, dərin zəkası, gözəl nitq qabiliyyəti və səmimiyyəti ilə secilən, ömrünün ən məhsuldar dövrünün 26 ildən cox şərəfli xidmət yolunu Daxili Qoşunlarda kecirən Silahlı Qüvvələr Veteranı — ehtiyatda olan polkovnik Rauf Fazil oğlu Əliyevin iyul ayının 13 — də 51 yaşı tamam olur.
Daimi həyatın bütün imtahanlarından alnıacıq və üzüağ cıxan ehtiyatda olan Polkovnik Əliyev Rauf Fazil oğlunu dogum gunu munasbətilə Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin (AVMVİB) rəhbərliyi və Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi (AVMVİB) sədrinin müavini polkovnik Salman Musayev səmimi qəlbdən təbrik edir, ona həyatda insan ucun ən şirin nemət olan möhkəm can sağlığı və həyat yollarında bitib — tükənməyən naliyyətlər arzulayır. Yaşının üstə gələn bu yaş ona sevinc dolu illər bəxş etsin və hər yeni günü isə onu istəklərinə qovuşduraraq daha da xoşbəxt etsin.
Polkovnik Əliyev Rauf Fazil oğlu 1971 — ci ilin iyul ayının 13 də Bakı şəhərində ziyalı ailəsində anadan olub. Onun valideynləri Borçalıdandır.
1988 — ci ildə Bakı şəhərində orta məktəbi əla qiymətlərlə, 1993 — cü ildə Azərbaycan İnşaat Mühəndisləri İnstitutunu bitrib. O, Daxili Qoşunlarda xidmət etdiyi illər ərzində, Daxili Qoşunların Bas İdarəsin də və hərbi hissələrində kecirlən bir çox — metodiki təlim toplanışlarda, xüsusi -taktiki təlimlərdə, komanda — qərargah məşqlərində, müvafiq kurslarda, seminar və konfranslarda fəal iştirak edib .
1993 — 1995-ci illərdə Daxili Qoşunların Baş İdarəsinin Binəqədi rayonunda yerləşən hərbi hissədə müdddətli həqqi hərbi xidmətdə olub. 1995 — 2022-ci illərdə isə Daxili Qoşunların Bas İdarəsinin Məxfi hissəsində zabit, Məxfi hissə rəisi, Qeyri- məxfi karküzarlıq bölməsin rəisi, Katiblik rəisi vəzifələrində Vətənə Dövlətə və xalqa sədaqətlə xidmət edib.
Hərbi Xidmətkecmə Haqqında Əsasnamənin 156-cı maddəsinin v) bəndinə əsasən Xəstəliyə görə Azərbaycan Respublikası Daxili İşlər Nazirliyi Daxili Qoşunların Baş İdarəsinindən Silahlı Qüvvələrə ehtiyata buraxlıb.
Qanunvericilik ilə Daxil işlər Nazirliyinin Daxili Qoşunlarına həvalə edilmiş vəzifələrin yerinə yetirilməsində, Şəhərdə və yaşayış məntəqələrində (cəzaçəkmə müəssisələrində) baş vermiş kütləvi ixtşaşların qarşlsının alınmasında, cinayətkarlığa qarşı mübarizədə, silahlı birləşmiş dəstələrin axtarışında və zərərsizləşdirilməsində, fövqalədə hallar zamanı hüquqi rejimin təmin edilməsində, baş vermiş təbii fəlakətlərin nəticələrinin aradan qaldırılmasında, dövlətətin ərazi bütövlüyünün təmin edilməsində üzərinə düşən vəzifə və tapşırıqların öhtəsindən layiqincə gəlmişdir.
Hərbı yoldaşları onu, vətənpərvər, qoruxmaz, saxavətli, insanpərvər, əliacıq və zəhmətkeş hərbi qulluqçu kimi dəyərləndirirlər. O,istər təhsil aldıgı,orta və təhsil mərkəzlərində, istərsədə xidmət etdiyi və işlədiyi müddətdə, istərsə də dost- tanış, qohum -əqrəba arasında özünə layiq hörmət qazanıb.
Azərbaycan Respublikasının müstəqilliyinin, ərazi bütövlüyünün qorunub saxlanmasında, respublikada əmin — amanlığın təmin edilməsində, ictimai asayişin qorunmasında, cinayətkarlığa qarşı mübarizədə öz xidməti vəzifələrini və hərbi hissənin qarşısında qoyulmuş tapşırıqları yerinə yetirərkən fəriqləndiyinə görə aşağıdakı medalarla təltif olunub:
— » Hərbi Xidmətlərə Görə» medalı ilə;
-» Silahlı Qüvvələrin Veteranı » medalı ilə;
-» Hərbi Xidmətdə Fərqlənməyə Görə» — 2 dərəcəli medal ilə;
— » Hərbi Xidmətdə Fərqlənməyə Görə » — 3 dərəcəli medal ilə;
— » Silahlı Qüvvələrin yaranmasının» 95 illiyi ( 1918 — 2013 ) yubiley medalı ilə;
— » Silahlı Qüvvələrin yaranmasının» 100 illiyi ( 1918 — 2018) medalı ilə;
— » Qüsursuz Xidmətə Görə » 3 dərəcəli medal ilə — Silahlı Qüvvələrdə 10 təqvim ili xidmətə görə,
DOĞUM GÜNÜN MÜBARƏK ,RAUF !BƏY!!