İnsan üçün ən yaddaqalan tarixlərdən biri onun doğum günüdür. Belə insanlardan biri də Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin Göyçay royon şöbəsinin sədri 2 — ci qrup müharibə əlili Qəribov Zaur Ramiz oğludur. İyul ayının 19 — da onun 47 yaşı tamam olur.
Daimi həyatın imtahanlarından alnıaçıq və üzüağ çıxan 2 — ci qrup müharibə əlili Qəbribov Zaur Ramiz oğlunu doğum günü münasibətilə Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin (AVMVİB) rəhbərliyi və Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranlar İctimai Birliyi sədrinin müavini polkovnik Salman Musayev səmimi qəlbdən təbrik edir, həyatda insan üçün ən şirin nemət nemət olan möhkəm can sağlığı və həyat yollarında bitib — tükənməyən naliyyətlər arzulayır. Yaşının üstə yaş gələn bu yaş ona sevinc dolu illər bəxş etsin, hər yeni günü isə onu istəklərinə qovuşduraraq daha da xoşbəxt etsin.
Zaur Ramiz oğlu Qənbərov 1975 -ci ilin iyul ayının 19 — da Azərbaycan Respublikasının Göyçay rayonunun Qaraməryəm kəndində anadan olub.
1992 — ci ildə Göyçay rayonun Qaraməryəm kənd orta məktəbi bitrib.
1993 — 1994 — cü ildə Azərbaycan Ordusunun tərkibində Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda (Ağdam, Ağdərə və Tərtər rayonları istiqamətində) gedən döyüşlərdə üzərinə düşən vəzifə və tapşırıqların öhdəsindən layiqincə gəlmişdir. Ağdərə rayonunun ərazisi bütövlüyü uğrunda gedən döyüşlərdə iki dəfə yaralanıb. 2021 ci ildən etibarən Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin (Avmvib) Göyçay royon şöbəsinin sədri vəzifəsindədir.
ZAUR BƏY, 47 YAŞIN MÜBARƏK !!!