Yüksək peşəkarlığı və humanistliyi, sadəliyi və səmmimiyyəti, dəqiqliyi və təmkinliyi, işgüzarlığı və mənəvi keyfiyyəti ilə seçilən ömrünün ən məsuldar dövrünün 14 ildən çox şərəfli xidmət yolunu hərbi xidmətdə kecirən istefada olan Mayor Ramiz Mahmudovdur. İyul ayında onun 59 yaşı tamam oldu.
Daim həyatın bütün imtahanlarından alnıacıq və üzüağ cıxan Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin üzvü istefada olan Mayor Mahmudov Ramiz Namizəd oğlunu doğum günü münasibətilə Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin (AVMVİB) rəhbərliyi və Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi (AVMVİB) sədrinin müavini polkovnik Salman Musayev səmimi qəlbdən təbrik edir, ona möhkəm can sağlığı və həyat yollarında bitib – tükənməyən naliyyətlər arzulayır. Yaşının üstə gələn bu yaş ona sevinc dolu illər bəxş etsin və hər yeni günü isə onu istəklərinə qovuşduraraq daha da xoşbəxt etsin.
Mayor Mahmudov Ramiz Namizəd oğlu 1963-cü ilin iyul ayında Bakı şəhərində anadan olub.
1980-cı ildə Bakı şəhərində 126 nömrəli orta məktəbi, 1988-ci ildə Azərbaycan Pedaqoji İnstitutunun Fiziki tərbiyə çağırışaqədərki,hazırlıq və mülki müdafiə fakultəsini,Daxili Qoşunların Baş İdarəsinin və Müdafiə Nazirliyinin Zabitlərin ixtisas artırma kursunu bitirib.O,Daxili Qoşunlarda xidmət etdiyi illər ərzində bir çox metodiki təlim toplanışlarında xüsusi taktiki təlimlərdə,müvafiq kurslarda,seminar və konfranslarda fəal iştirak edib.
1981-1983-ci illərdə müddətli həqiqi hərbi xidmətdə, 1988- 1991-ci illərdə isə Sovet Ordusunda müxtəlif zabit kimi xidmətdə olub.
1991-1992 ci ildə Azərbaycan Ordusunun döyüş bölgələrində yerləşən hərbi hissələrində müvafiq vəzifələrdə, 1993-2003-cü illərdə isə Azərbaycan Respublikası Daxili İşlər Nazirliyi Daxili Qoşunların Ağdam, Binəqədi, Füzuli və Nərimanov rayonlarında yerləşən hərbi hissələrində bölük komandirinin müavini, bölük komandiri, tabor komandirinin müavini və Alayın Döyüş hazırlığı bölməsinin rəisi vəzifələrində Vətənə Dövlətə və xalqa sədaqətlə xidmət edib.
Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda Ağdam, Ağdərə və Füzuli rayonları istiqamətində gedən döyüşlərdə iştirak edərək ona həvalə edilmiş vəzifə və tapşırıqların öhdəsindən layiqincə gəlmişdir.
O,Daxili Qoşunlarda xidmət etdiyi illər ərzində öz tabeliyində olanlara Azərbaycan Respublikasının Konstitusiyasına və qanunlarına əməl edilməsi, Hərbi Andın, Hərbi və Daxili Qoşunların döyüş xidməti nizamnamələrin tələblərinin, əmr və sərəncamların dəqiq və sözsüz yerinə yetirilməsi işində daimi nümunə olmuşdur.
Qanunvericilik ilə Daxili İşlər Nazirliyi Daxili Qoşunlara həvalə edilmiş vəzifələrin yerinə yetirilməsində,Şəhərdə və yaşayış məntəqələrində (cəzaçəkmə müəssisələrində) baş vermiş kütləvi ixtişaşların qarşısının alınmasında, cinayətkarlığa qarşı mübarizədə, silahlı birləşmiş dəstələrin axtarışında və zərərsizləşdirilməsində, fövqəladə hallar zamanı hüquqi rejimin təmin edilməsində, baş vermiş təbii fəlakətlərin nəticələrinin aradan qaldırılmasında, dövlətin ərazi bütövlüyünün təmin edilməsində üzərinə düşən vəzifə və tapşırıqların öhdəsindən layiqincə gəlmişdir.
Hərbi yoldaşları onu vətənpərvər, qorxmaz, səxavətli, insanpərvər, əliaçıq və zəhmətkeş zabit kimi dəyərləndirirlər. O, istər təhsil aldığı orta və təhsil mərkəzlərində, istərsədə xidmət etdiyi və işlədiyi müddətdə, istərsədə dost-tanış, qohum — əqrəba arasında özünə layiq hörmət qazanıb.
Azərbaycan Respublikasının Müstəqilliyinin və ərazi bütövlüyün qorunub saxlanılmasında, respublikada əmin amanlığın təmin edilməsində, ictimai asayişin təmin olunmasında,cinayətkarlığa qarşı mübarizədə öz xidməti vəzifələrini və hərbi hissə qarşısında qoyulmuş tapşırıqları yerinə yetirərkən fərqləndiyinə görə Daxili İşlər Nazirinin, Daxili Qoşunlar Komandanın və onun müavinlərinin, hərbi hissənin komandirinin müvafiq əmrləri ilə müvafiq medallarla, əla xidmətlərə görə döş və yubiley nişanları ilə təltif olunub, fəxri fərmanlarla və qiymətli hədiyələrlə mükafatlandırılıb və ona təşəkkür elan edilib.
RAMİZ BƏY, 59 YAŞIN MÜBARƏK !!!