ŞƏRƏFLİ ZABİT ÖMRÜ: POLKOVNİK  RƏCƏB RƏCƏBOV — 55
İnsan üçün ən yadda  qalan tarixlərdən biri onun doğum gündür.Ömürə bəzək olan ad günü hər il xüsusi ilə qeyd olunur. Belə insanlardan biri də  Daxili İşlər Nazirliyinin Daxili Qoşunlarında və Əlahiddə Çevik alayında öz -dəst xətt olan , yüksək peşəkarlığı, hümanistliyi, səmimiyyəti, vətənpərvərliyi,  dərin zəkası və gözəl nitq qabiliyyəti ilə seçilən  ömrünün ən məhsuldar dövrünün 26 ildən çox şərəfli xidmət  yolunu   hərbi xidmətdə və polis orqanlarında keçirən  ehtiyatda olan polkovnik Rəcəbov Rəcəb Oktay oğludur.  Avqust ayının 25 -də onun 55 yaşı tamam oldu.
Daimi həyatın imtahanlarından alnıaçıq və üzüağ çıxan  ehtiyatda olan polkovnik Rəcəb Rəcəbovu doğum günü münasibətilə Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin rəhbərliyi səmimi qəlbdən təbrik edir,  ona həyatda insanüçün ən şirin nemət  olan möhkəm can sağlığı və həyat yollarında bitib — tükənməyən naliyyətlər arzulayır. Yaşının üstə gələn bu yaş ona sevinc dolu illər bəxş etsin və hər yeni günü isə onu istəklərinə qovuşduraraq daha da xoşbəxt etsin.
Polkovnik Rəcəbov Rəcəb Oktay oğlu  1967 -ci ilin  avqust ayının  25 də Bakı şəhərində ziyalı ailəsində dünyaya göz açıb.
1984 -cü ildə Bakı şəhərində orta məktəbi, 1991- ci ildə  Bakı Dövlət Universitetini,  1993 -cü ildə  Bakı Ali Hərbi Birləşmiş Kamandirlər məktəbini ( iki ilik Zabitlər hazırlayan kursu)  bitrib.O, 1994- 2014 -cü ilərdə  Daxili Qoşunlarda xidmət etdiyi illər ərzində  bir çox metodiki- təlim toplanışlarda, xüsusi -taktiki təlimlərdə, komando — qərargah məşqlərində, seminar və konfranslarda fəal iştirak edib.
Rəcəb Rəcəbov  1994- 2014 -cü ilərdə Daxili İşlər Nazirliyi  Daxili Qoşunların Baş  İdarəsinin   Mətbuat xidmətində (mərkəzində),  Mənəvi pisxoloji hazırlığı (tərbiyə ) şöbəsində baş zabit,  Daxili Qoşunların Baş İdarəsinin   hərbi hissələrində   (hərbi hospitalında hospital rəisinin )  hərbi hissə komandirinin  tərbiyəvi işlər üzrə müavini,  2014- 2019 -cu illərdə isə  Daxili İşlər Nazirinin  hərbi məsələr üzrə köməkçisi xidmətində müvafiq rəhbər vəzifələrdə,  DİN-in Əlahiddə Çevik Alayında isə Alay komandirinin tərbiyəvi işlər üzrə müavini vəzifəsində Vətənə, Dövlətə və Xalqa sədaqətlə xidmət  edib.
Rəcəb Rəcəbov  1986- 1988 — ci ilərdə Sovet Ordusunda müddətli həqiqi hərbi xidmətdə olub.
O, Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasına və qanunlarına əməl edilməsi istiqamətində,  Hərbi Andın,  Hərbi Nizamnaməlirin,  Daxili İşlər Nazirliyinin Post — patrul , Daxili Qoşunların isə  Döyüş xidməti nizamnamələrinin  tələblərinin yerinə yetirilməsində üzərinə düsən vəzifə və tapşırıqların öhdəsindən layiqincə gəlmişdir.
Azərbaycan Respublikasında İctimai qaydanın və ictimai təhlükəsizliyin təmin olunmasında,  şəhərdə və yaşayış məntəqələrində baş vermiş kütləvi  ixtşaşların qarşısının alınmasında, cinayətkarlığa qarşı mübarizə də,  silahlı dəstələrin zərərsizləşdirilməsində, baş vermiş təbii fəlakətlərin nəticələrinin aradan qaldırılmasında, karantin rejim tədbirlərinin həyata keçirilməsində, dövlətin ərazi bütövlüyünün təmin edilməsində üzərinə düsən vəzifə və tapşırıqları məsuliyyət və şərəf hissi ilə yerınə yetirmişdir.
Hərbi və Polis xidməti vəzifələrinin icrası zamanı xüsusi fəriqləndiyinə görə  Daxili İşlər Nazirinin, Daxili Qoşunlar Komandanın və onun müavinlərinin,   şöbə (xidmət) rəisinin, Hərbi  komandirinin müvafiq əmrləri ilə  «Əla Ximələrə görə » döş və yubiley nişanları ilə təltif olunub,  fəxri fərmanlarla və qiymətli hədiyyələrlə mükafatlandırlıb və ona təşəkkür elan edilib.
Dövlətin ərazi bütövlüyün təmin edilməsində,  cinayətkarlığa qarşı mübarizədə,  ictimai əsayişin mühafazisində,  beynəlxalq əhmiyyətli tədbirlər zamanı ictimai təhlükəsizliyin təmin edilməsində,  xüsusi vəzifə və tapşırıqların yerinə yetirilməsində fəriqləndiyinə görə  polkovnik Rəcəbov Rəcəb Oktay oğlu aşağıdakı medalarla təltif edilib.:
-«İgidliyə görə » medalı ilə;
-Silahlı Qüvvələrin  yaranmasının » ( 1991 -2001)   10 illiyi medalı ilə;
-«Silahlı Qüvvələrin yaranmasının »  ( 1918- 2008)  90 illiyi medalı ilə;
— » Silahlı Qüvvələrin yaranmasının » ( 1918 -2013 )  95 illiyi yubiley medalı ilə;
» Azərbaycan Polisinin yaranmasının » ( 1918- 2018) yubiley nişanları ilə;
«Polis Veteranı » medalı ilə
-«Qüsursuz xidmətə görə  » 1-ci dərəcəli medal ilə;
-» Qüsursuz xidmətə görə » 2- ci dərəcəli medal ilə;
-Qüsursuz xidmətə görə » 3-cü dərəcəli medal ilə.
DOĞUM GÜNÜN MÜBARƏK OLSUN, RƏCƏB BƏY.
100 (yüz) yaşa, Sağlam yaşa.