TƏBRİK: QURBAN QURBANOV — 47
İnsan üçün ən yaddaqalan tarixlərdən  biri onun  doğum günüdür. Belə insanlardan biridə peşəkarlığı və humanistliyi və səmimiyyəti ilə secilən  Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin Bilasuvar rayon şöbəsinin sədri   Qurbanov Qurban Allahverdi oğludur.  Sentyabr ayının 8 də onun 47 yaşı tamam olur.
Daimi həyatın imtahanlarından alnıacıq və üzüağ cıxan Müharibə Veteranı  Qurbanov Qurban Allahverdi oğlunu doğum günü münasibətilə Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin rəhbərliyi  və Fədai.az kollektivi səmimi qəlbdən təbrik edir, ona həyatda insan ucun ən şirin nemət olan möhkəm can sağlığı və həyat yollarında bitib — tükənməyən naliyyətlər arzulayır, Qurbanın  yaşının üstünə gələn bu yaş ona sevinc dolu illər bəxş etsin, hər yeni günü isə onu istəklərə qovuşduraraq daha da xoşbəxt etsin,
Qurban Allahverdi oğlu Qurbanov  1975 — ci ilin  sentyabr ayının  8 də  Azərbaycan Respublikasının  Bilasuvar rayonunda zəhmətkeş ailədə anadan olub.
1987 — ci ildə  Bilasuvar şəhər 4 saylı tam orta məktəbi , 2007 — ci ildə  Azərbaycan Dövlət Kooperasiya universitetini bitirib.
1993 — 1997 — ci ilərdə  Azərbaycan Ordusunun Pereşkül qəsəbəsində və Döyüş bölgələrində yerləşən hərbi hissələrdə müddətli həqiqi hərbi xidmətə olub. 1997 —  2012 ci İllərdə  Bilasuvar rayon  Hərbi Komissarlığında ( Səfərbərlik və hərbi xidmətə çağırış şöbəsində)   birinci bölmə rəisinin köməkçisi  vəzifəsində  Dövlətə və Xalqa sədaqətlə xidmət edib.
2012-ci ildə  «Hərbi Xidmətkecmə Haqqında» Əsasnamənin müvafiq bəndinə əsasən  Xəstəliyi ilə əlaqədar Silahll Quvvələrə ehtiyata buraxılıb.
Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda , Füzuli,  Cabrayıl,  Kəlbəcər və Ağdam  rayonları istiqamətində gedən döyüşlərdə iştirak edərək ona həvalə edilmiş vəzifə və tapşırıqlarının öhtəsindən layiqincə gəlmişdir.  1994 -cü ilin  fevral ayının 19-da Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda gedən döyüşlərdə yarlanıb. 3-cü qrup əlildir.
Qurban Allahverdi oğlu Qurbanov   hal-   hazırda » Aztelekom » MMC- in Biləsuvar rayonda  Satış meneceri  işləyir.  1997 — ci ildən  Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin Biləsuvar royon şöbəsinin üzüvdür.2004 — cü ildən etibarən isə  «Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları» İctimai Birliyinin Biləsuvar royon şöbəsinin sədridir.
Hərbi və İctimai vəzifələrin icrasına məsuliyyətlə yaşadığına görə  fəxri  fərmanlarla, qiymətli hediyələrlə mükafatlandırlıb ,ona təşəkkür elan edilib və aşağıdakı medalarla təltif edilib:
«Silahlı Qüvvələrin yaranmasının»   ( 1918 — 2008 ) 90 illiyi yubiley medalı Silahlı Qüvvələrin yaranmasının » ( 1918 — 2018) 100 illiyi medalı ilə;
Azərbaycan vətən müharibəsi veteranları ictimai birliyinin   yaranmasının »   (1994 — 2019) 25 illiyi yubiley medalı ilə;
Müharibə Veteranı» medalı ilə; Böyük Zəfər medali ilə ilə təltif olunmuşdür,
DOĞUM GÜNÜN MÜBARƏK OLSUN QURBAN BƏY!