TƏBRİK: MAYOR HƏSƏNALI ABBASOV — 52
İnsan üçün ən yaddaqalan tarixlərdən  biri onun doğum günüdür. Belə insanlardan biridə  peşəkarlığı, humanistliyi, işgüzarlığı, mənəvi keyfiyyəti və səmimiyyəti ilə secilən ehtiyatda olan mayor Abbasov Həsənalı  Tofiq oğludur. Sentyabr ayının  8 də onun 52 yaşı tamam olur.
Daimi həyatın bütün imtahanlarından alnıacıq və üzüağ cıxan ehtiyatda olan mayor Abbasov Həsənalı Tofiq oğlunu doğum günü münasibətilə Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları» İctimai Birliyinin rəhbərliyi səmimi qəlbdən təbrik edir, ona həyatda insan ucun ən şirin  nemət olan möhkəm can sağlığı və uzun ömur arzulayir.
Mayor Abbasov  Həsənalı Tofiq oğlu  1970-ci ilin sentyabr ayının 8 -də Naxçıvan Muxtar Respublikasının  Babək rayonunun  Cəhri kəndində zəhmətkeş ailədə anadan olub.
1987- ci ildə  Naxçıvan Muxtar Respublikasının Babək rayonunun  Cəhri kənd orta məktəbi, 1994 -cü ildə  Naxçıvan Dövlət Universitetini bitirib. O, Daxili Qoşunlarda xidmət etdiyi illər ərzində  Daxili Qoşunların Bas İdarəsində və hərbi hissələrində kecirlən bir cox metodiki -təlim toplanışlarda, müvafiq kurslarda,  xüsusi -taktiki təlimlərdə, komando- qərargah məşqlərində, seminar və konfranslarda fəal iştirak edib.
1999-  2019 cu illərdə Azərbaycan Respublikasının  Daxili İşlər Nazirliyi Daxili Qoşunların Bas İdarəsinin   Naxçıvan şəhərində yerləşən  Əlahiddə  (Alayda) Birqadada  taqım komandiri və xidmət rəisi vəzifələrində Vətənə Dövlətə və Xalqa sədaqətlə  xidmət  edib.
O,Naxçıvan Muxtar  Respublikasında  yaradılan özünü Müdafiə dəstələrin tərkibində Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda gedən döyüşlərdə iştirak edərək ona həvalə edilmiş vəzifə və tapşırıqlarının öhtəsindən layiqincə gəlmişdir layiqincə gəlmişdir
Xidməti vəzifələrin icrası zamanı yüksək mənəvi — döyüş keyfiyyətləri,  döyüş və ictimai — sıyası hazırlığında, hərbi ıntizamın möhkəmləndirilməsində yüksək göstəricilərə nail olduğuna və nümunəvi xidmətinə görə Daxili İşlər Nazirinin, Daxili Qoşunlar Komandanın və onun müavinlərinin,  hərbi hissə komandirinin müvafiq əmrləri ilə «əla xidmətlərə»  görə döş nişanları ilə,  fərmanlarla və qiymətli hediyələrlə mükafatlandırlıb və ona təşəkkür elan edilib.
Hərbi yoldaşları onu  vətənpərvər, qoruxmaz, saxavətli,  insanpərvər, əliacıq və zəhmətkeş zabit kimi  dəyərləndirirlər. O, istər təhsil aldıgı orta və ali təhsil müəssisələrində, istər xidmət etdiyi və çalışdığı mühitdə,    istərsədə  dost — tanış , qohum — əqraba  arasında özünə böyük hörmət qazanıb.
Azərbaycan Respublikasının müstəqilliyinin  , ərazi bütövlüyünün  qorunub saxlanmasında, respublikada əmin — amanlığın təmin edilməsində, ictimai  asayişin qorunmasında, cinayətkarlığa qarşı mübarizədə  öz xidməti vəzifələrini və hərbi hissənin qarşısında qoyulmuş tapşırıqları yerinə yetirərkən fəriqləndiyinə görə aşağıdakı medalarla təltif olunub:
«Silahlı Qüvvələrin yaranmasının »  ( 1918- 2008) 90 illiyi medalı ilə;Silahlı Qüvvələrin  yaranmasının » ( 1991 -2001) 10 illiyi medalı ilə; » Silahlı Qüvvələrin yaranmasının » ( 1918 -2013 )  95 illiyi yubiley medalı ,Qüsursuz xidmətə görə » 3 dərəcəli medal , » Qüsursuz xidmətə görə » 2 dərəcəli medal ilə; «Qüsursuz xidmətə görə  » 1 dərəcəli medal ilə təltif olunmuşdir.
DOĞUM GÜNÜN MÜBARƏK OLSUN   HƏSƏNALI BƏY!