Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi (AVMVİB) sədri Füzuli Rzaquliyevin əmriylə AVMVİB Cəlilabad rayon şöbəsinə yeni sədr təyin edilib.
Müharibə veteranı, ehtiyyatda olan kapitan Əkbərov Rza Sultan oğlu AVMVİB Cəlilabad rayon şöbəsinin sədri təyin olunub.
Ehtiyyatda olan kapitan Əkbərov Rza Sultan oğlu  1967 — ci ilin oktyabr ayının  1 – də  Azərbaycan Respublikasının Cəlilabad rayonun  Müsalı  kəndində zəhmətkeş ailədə dünyaya göz açıb.
Əkbərov Rza Sultan oğlu 1984 — ci ildə  Cəlilabad  rayonunun Ləkin  kənd  tam orta məktəbini, 1992-ci  — ci ildə Azərbaycan Kənd Təsərrüfatının Akademiyasının bitirib. O, Müdafiə Nazirliyinin  hərbi hissələrində xidmət etdiyi illər ərzində,  Müdafiə Nazirliyinin Korpus və hərbi hisslərində keçirilən bir çox metodiki — təlim toplanışlarında, xüsusi  — taktiki təlimlərdə , Komando —  qərargah  məşqlərində,  müvafiq kurslarda, seminar və konfranslarda fəal iştirak edib.
1985 -1987 — ci illərdə Sovet Ordusunda müddətli həqiqi hərbi xidmətdə  olub.
1992 — 1993 — cü illərdə Cəlilabad rayonun Müsallı kolxozunda kadrlar şöbəsinin  müdiri vəzifəsində işləyib.
1993- 2001 – ci illərdə  Azərbaycan Ordusunun Döyüş bölgələrində ( Ağdam, Ağcabədi,Füzuli və  Beyləqan rayonları ərazisində) yerləşən  hərbi hisslərdə Taqım komandiri, minatan batareya komandiri  vəzifəsində Vətənə, Dövlətə və Xalqa ləyaqlətlə xidmət edib.Motoatıcı taborun qərargah rəisi  və taborun maddi texniki təminat xidmətləri üzrə müavini vəzifələrinin icra edib. 2-ci qrup əlildir.
1993 – 1994 — cü illərdə Azərbaycanın Ərazi bütövlüyü uğrunda ( Ağdam,  Beyləqan,  Füzuli və rayonları istiqamətində) gedən döyüşlərdə  iştirak edərək ona həvalə edilmiş vəzifə və tapşırıqların öhtəsindən layiqincə gəlmişdir.
Rza Əkbərovun döyüş yoldaşları onu vətənpərvər, cəsarətli,  qorxmaz, saxavətli, insanpərvər, əliaçıq və zəhmətkeş zabit kimi dəyərləndirirlər. .
Təbrik edir və uğurlar arzulayırıq!