TƏBRİK: MAYOR VÜQAR HEYDƏROV — 46
Daxili İşlər Nazirliyinin Daxili Qoşunlarında öz dəst -xətt olan  işgüzarlığı, yüksək intellektual səviyyəsi, dərin zəkası, gözəl nitq qabiliyyəti və səmimiyyəti ilə secilən Daxili Qoşunların  Qəbələ rayonunda yerləşən hərbi hissədə Alayın qərargah rəisinin xidmət üzrə baş köməkçisi, Daxili Qoşunların Baş İdarəsin  Döyüş Hazırlığı İdarəsində, Məxfi hissəsində, Qoşun xidmətində, İnspeksiyasınd müxtəlif vəzifələrdə Vətənə, Dövlətə  və Xalqa xidmət etmiş ehtiyatda olan  Mayor Heydərov Vuqar  Yusuf oğlunun oktyabr ayının 18  də 46 yaşı tamam olur.
Daimi həyatın bütün imtahanlarından alnıacıq və üzüağ cıxan ehtiyatda olan mayor Heydərov Vuqar Yusuf oğlunu doğum günü münasibətilə  Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin rəhbərliyi   səmimi qəlbdən təbrik edir ona həyatda insan ucun ən şirin nemət olan möhkəm can sağlığı və  həyat yollarında bitib— tükənməyən naliyyətlər arzulayır. Vüqarın yaşının üstə gələn bu yaş ona sevinc dolu illər bəxş etsin və hər yeni günü isə onu istəklərinə qovuşduraraq daha da xoşbəxt etsin.
Hərbi yoldaşları onu  vətənpərvər, qoruxmaz, saxavətli,  insanpərvər, əliacıq və zəhmətkeş zabit kimi  dəyərləndirirlər. O, istər təhsil aldıgı orta və ali təhsil müəssisələrində, istər xidmət etdiyi və çalışdığı mühitdə, istərsədə  dost — tanış, qohum — əqraba  arasında özünə böyük hörmət qazanıb.
Azərbaycan Respublikasında ictimai qaydanın qorunmasında  , ictimai təhlükəsizliyin təmin edilməsində, cinayətkarlığa qarşı mübarizədə, baş vermiş kütləvi ixtişaşların qarşısının alınmasında, baş vermiş təbii fəlakətlərin nəticələrinin aradan qaldırılmasında, Fövqalədə vəziyət zamanı hüquqi rejim tədbirlərinin həyata keçirilməsində eləcədə   Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün təmin edilməsində üzərinə düsən vəzifə və tapşırıqları məsuliyyət və şərəf hissi ilə yerınə yetirmişdir.
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasına və qanunlarına əməl edilməsində, Hərbi Andın,  Hərbi və Daxili Qoşunların Döyüş Xidməti Nizamnamələrin tələblərinin yerinə yetirilməsində üzərinə düsən vəzifə və tapşırıqların öhtəsindən layiqincə gəlmişdir.
Azərbaycan Respublikasının müstəqilliyinin,ərazi bütövlüyünün  qorunub saxlanılmasında,respublikada əmin amanlığın təmin edilməsində, ictimai asayişin qorunmasında və cinayətkarlığa qarşı mübarizə də öz xidməti vəzifələrini yerinə yetirərkən fəriqləndiyinə görə  Azərbaycan Respublikasının Daxili işlər Nazirnin, Daxili Qoşunlar Komandanın və onun müavinlərinin, hərbi hissə komandirinin  müvafiq əmrləri ilə  fəxr fərmanlarla,  qiymətli hədiyyələrlə mükafatlandırıb, ona təşəkkür elan edilib və  aşağıdakı medalarla təltif edilib:
-» Qusursuz Xidmətə Görə»  3 -cü dərəcəli medala- Silahlı Qüvvələrdə 10 il Qusursuz  Xidmətlərə görə
—  » Silahlı Qüvvələrin yaranmasının » 95  ( 1918- 2013) illiyi   yubiley medalı ilə;
— » Qüsursuz Xidmətə Görə » 3 dərəcəli medal ilə — Silahlı Qüvvələrdə  10təqvim ili xidmətə görə,
DOĞUM GÜNÜN MÜBARƏK OLSUN, VÜQAR BƏY!