Son iki gündə Daşnaksütyun Ali Qurumunun Qarabağdakı nümayəndəsi İşxan Sağatelyan «xarici işlər naziri» David Babayan, təhlükəsizlik şurasının katibi Vitali Balasanyan, müxtəlif ictimai və siyasi xadimlərlə, eləcə də bir sıra keçmiş yüksək rütbəli rəsmilərlə görüşlər keçirdiyini News of Armenia — NEWS.am xəbər verərək yazır:
“Əldə etdiyimiz məlumata görə, Qarabağ əldəqayırma prezidenti Arayik Arutyunyan da İşxan Sağatelyanla görüşmək istəyib, lakin Daşnaksütyun nümayəndəsi Nikol Paşinyanın siyasi tərəfdarı ilə danışmağa heç bir şeyi olmadığını söyləyərək bu görüşdən imtina edib. Xatırladaq ki, 2020-ci ilin avqustunda Qarabağ prezidenti «Vətən» partiyasının rəhbəri Artur Vanetsyanla görüşməkdən imtina etmişdi. Arutyunyanın mətbuat katibinin qeydlərinə görə, Arayiklə rəsmi görüş baş tutmadı, çünki Nikol Paşinyan başda olmaqla Ermənistan hakimiyyətinin yürütdüyü siyasətə şübhə edən siyasi qüvvələrlə rəsmi görüşlər onlar üçün qəbuledilməzdir. İşxan Sağatelyan, çox güman ki, Araikə vaxtilə atdığı addıma uyğun bir cavab verildi».
Bizi bu iki köpəyin görüşü deyil, Daşnaksutyun tör-töküntülərinin Xankəndində sülənməlidir. Rusiyanın yığıb əraziyə tökdükləri sülh qarğaları bu işlərə göz yumaraq, bizi axmaq yerinə qoymağa çalışır. İVAN İDİ DOMOY!