Baş verən bu proses barədə, yəni ermənilərə leş axtarışlarına qadağa qoyulması ilə əlaqədar məlumat yayılmasa da, görünən odur ki, ermənilər bu yolla da öz çirkin əməllərini davam etdirmək üçün istifadə edirlər.
Ermənilər Füzuli rayonun işğal altında olmuş Aşağı Seyidəhmədli kəndində Ermənistan istehsalı olan Piyada Əleyhinə minalarından istifadə edərək sistemsiz mina sahələrinə bir çox üçlü və dördlü minalar basdırıb.
Bu barədə Azərbaycan Respublikası Ərazilərinin Minalardan Təmizlənməsi üzrə Milli Agentlik (ANAMA) məlumat yayıb. Eyni əməllərə Cəbrayıl və Qubadlı rayonu ərazilərində də yol verilib.
Xatırladaq ki, ölkə rəhbəri İ. Əliyevin də dediyi kimi ərazilərimizə düzülən mina sahələrinin xəritələrini bu günədək verməkdən boyun qaçıran Ermənistana bunca humanist yanaşmaq olmaz. Əslində apardıqları erməni leşləri müxtəlif konteyner və morqlarda çürüməkdədir. Bu günədək bu leşlər 14700 -lük leş sayını gizləmək məqsədiylə saxlandığı bildirilir.