Bir özünü bilməzin böhtan xarakterli yalan məlumatlarına uyaraq, 86 minlik bir təşkilat haqqında müxtəlif orqanlarda mənfi rəy yaratmağa cəhd edənlər bir daha düşünsünlər. Ölkə qanunlarını heçə sayan hər kəs, kimliyindən asılı olmayaraq, bu Dövlətə qarşıdır. Müzəffər Ali Baş Komandanımız cənab İlham Əliyevin veteranlar haqqında dediyi sözləri xatırlatmaq yerinə düşər: «Qan tökmüş, Vətəni müdafiə etmiş, əlil olmuş, yaxınlarını itirmiş insanlara xüsusi diqqət göstərilməlidir. Bu Dövlət siyasətidir, mənim tələbimdir.Hər şey ədalətli olmalıdır. Ədalət pozulanda, onda problemlər yaranır».
Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi (AVMVİB) Zərdab rayon şöbəsinin sədri
— Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi (AVMVİB) Zərdab rayon şöbəsi üzvləri adından AVMVİB Səbail rayon şöbəsinin sədri Ə. İlhamın vəzifədən azad edildikdən sonra kimlərinsə fətvasıyla qərargahın qapısını sındırması və İdarə Heyətinin qəbul etdiyi qərarın əleyhinə çıxmasını pisləyirik.
Mən Birliyin 64 yaşlı bir üzvü kimi və bu adamı yaxşı tanıdığım üçün səssiz qala bilməzdim. Belələrinin keçdiyi döyüş yolu da şübhə doğurur. Üzvü olduğu təşkilata xəyanət yolu tutan bir adamın düşmənə qarşı döyüşməsinə şəxsən mən inanmıram. Səngər görmüş adam öz döyüçü yoldaşlarına qarşı belə bir addım atıbsa onu sıravi üzvlükdən də azad etmək lazımdır. Mən özüm də ucarlıyam və İlhamı da yaxşı tanıyıram. Bu şəxsin yekəxanalığını və şər-böhtançı olduğunu yaxşı bilirəm. Bizim 86 minlik Birliyin hər bir üzvü buranı könüllü seçib. Bu etimadı illərcə səbrlə işləyərək qazanmışıq. 44 günlük Vətən müharibəsi qazisini otaqdan qovmaq nə deməkdir? Kimdi belə bir adamı dəstəkləyən? AVMVİB Zərdab rayon şöbəsi olaraq biz gənclərdən iki nəfəri artıq sədrin müavinləri təyin etmişik. Onlar belələrinə baxıb nə nümunə götürə bilər? Bizim şöbə üzvləri sabiq sədr İlhamın hərəkətlərini cinayət hesab edirlər.
Bu qərar gecikmiş olsa da alqışlayıram və bu 5-ci kolona nökərçilik edənlərə bildirirəm ki, bizim təmsilçisi olduğumuz Birlik daim Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin əmrinə hazır olub və bunu 44 günlük müharibədə də bunu sübut etdik. Bir faktı da deyim ki, bu adam hətta Dövlətimizlə, Ulu Öndərimizlə bağlı keçirilən tədbirlərdə də iştirak etməkdən xəstəlik adıyla yayınıb. Ulu Öndərin məzarını ziyarətlə bağlı bizim tədbirlərin heç birində bu adam iştirak etməyib. Həmişə nədənsə xəstə olub. Kimlərsə öz kirli oyunlarını gedib başqa məkanda oynasın.
Mən şöbə sədri kimi bu qərarı alqışlayıram və bir polis veteranı kimi aidiyyatlı qurumların qərargah qapısını qırmaqla bağlı cinayət işi qaldırılmasını xahiş edirəm. Məlum olacaq ki, bu adamlar kimlərə və nəyə xidmət edirlər. Biz hüquqi dövlətdə yaşadığımızı unudanlara bunu xatırladacağıq. Biz ölkəmizin Müzəffər Ali Baş Komandanını öz rəhbərimiz, onun imzası olan qanunları isə fəaliyyət istiqamətlərimizi seçən bir ictimai birliyik.