TƏBRİK: TAĞIYEV RASƏT ƏLƏKBƏR OĞLU — 48
Azərbaycan Vətən müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin  (Avmvib)  rəhbərliyi və Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi (AVMVİB) sədrinin müavini polkovnik Salman Musayev , daima həyatın bütün imtahanlarından alnıaçıq və üzüağ çıxan  Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin  Xəzər rayon şöbəsinin sədri  Tağıyev Rasət Əlkbər oğlunu  doğum günü munasbətilə səmimi qəlbdən təbrik edir,  səbəbkara  həyatda insan üçün ən şirin nemət  olan möhkəm can sağlığı, ailə səadəti  və həyat yollarında bitib — tükənməyən nailiyyətlər arzulayır.
Arzu edirik ki,  Rasət Tağıyevin yaşının üstə gələn bu yaş ona sevinc dolu günlər bəxş etsin və hər yeni günü isə ötən günlərdən daha gözəl istəklərinə uyğun onu xoşbəxt edəcək xoşbəxt edəcək şəkildə keçsin.
Tağıyev  Rasət Əlkbər oğlu  1974 -cü ilin may ayının 3- də İmişli rayonun Yalavac kəndində Ziyalı ailəsində anadan olub.
1992-  ci ildə İmişli rayon Yalavac kənd  I.Səfərov adına tam orta məktəbi,  1998 -ci ildə isə  Bakı Dəmir yolu texnikomunu bitirib.
1992 — 1996 — ci illərdə Azərbaycan Ordusunun Ağdam, Ağdərə və  Füzuli rayonları  ərazisində  yerləşən hərbi  hisələrində müddətli həqiqi hərbi xidmətə olub.
O, Azərbaycan Respublikasının Ərazi bütövlüyü (Ağdərə, Ağdam və Füzuli rayonları istiqamətində) gedən döyüşlərdə fəal iştirak edib, 1994 -cü ilin  sentyabr ayının 9- da isə  döyüş əməliyyatlarında   yaralanıb.
Azərbaycan Respublikasının Konstitusiyasına və qanunlarına əməl edilməsi,  Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin Nizamnaməsinin  tələblərinin  dəqiq və sözsüz yerinə yetirilməsi işində üzərinə düsən vəzifə və tapşırıqların öhtəsindən layiqincə gəlir.
O, Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin  Xəzər rayon  şöbəsinin sədri vəzifəsini  n öhtəsindən layiqincə gələrək   kollektiv ictimaiyət,  müharibə veteranları, dost -tanış ,qohum- əqrəba   arasında  özünə layiq hörmət qazanıb.
Hərbi xidməti və İctimai  vəzifələrinin yerinə yetirilməsinə məsuliyyətlə yanaşdığına görə Azərbaycan Ordusunun Baş Qərargah rəisinin, xidmət etdiyi hərbi hissənin Birqada komandirinin, Xəzər Rayonun İcra Başçısının, Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyin sədrinin, bir sıra  Respublika İctimai təşkilat sədrlərinin  müvafiq əmrləri ilə  xatırə medalları  və döş nişanları ilə təltif edilib, pul mükafatları ilə, fəxri fərmanlarla, qiymətli hədiyyələrlə mükafatlandırılıb və ona təşəkkür elan edilib.
DOĞUM GÜNÜN MÜBARƏK OLSUN, RASƏT BƏY!