İnsan üçün ən yadda qalan tarixlərdən biri onun doğum günüdür. Belə insanlardan biri də peşəkarlığı, humanistliyi və sadəliyi ilə seçilən ömrünün ən məhsuldar dövrünün 23 ildən çox şərəfli xidmət yolunu hərbi xidmətdə keçirən müharibə veteranı ehtiyatda olan mayor Sadıqov Kamil Çərkəz öğlunun iyul ayının 6 — da 55 yaşı tamam olur.
Daimi həyatın bütün imtahanlarından alnıaçıq və üzüağ çıxan ehtiyatda olan mayor Kamil Sadıqovu doğum günü münasibətilə Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin (AVMVİB) rəhbərliyi və Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi (AVMVİB) sədrinin müavini polkovnik Salman Musayev səmimi qəlbdən təbrik edir, həyatda insan üçün ən şirin nemət olan möhkəm can sağlığı və həyat yollarında bitib — tükənməyən naliyyətlər arzulayır.Yaşının üstə gələn bu yaş ona sevinc dolu illər bəxş etsin, hər yeni yaşı isə onu istəklərinə qovuşduraraq daha da xoşbəxt etsin.
Kamil Sadıqov 1967 — ci illin iyul ayının 6 — da Qərbi Azərbaycanın ( Dərələyəz mahalının) Yexeqnadzor rayonun Qabaxlı kəndində anadan olub.
1984-cü ildə Qərbi Azərbaycanın Yegeqnadzor rayonun Qabaxlı kənd orta məktəbi, 1991-ci ildə Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetini, 1998 — ci ildə isə Zabitlərin ixtisas artırma kursunu bitrib. O,Daxili Qoşunlarda xidmət etdiyi illər ərzində bir çox metodiki — təlim toplanışlarında, Xüsusi — taktiki təlimlərdə , Komanda- qərargah təlimlərində, müvafiq kurslarda, seminar və konfranslarda fəal iştirak edib.
1985 — 1987 — ci illərdə Sovet Ordusunun Krasnoyarsk Vilayətində yerləşən hərbi hissələrində müddətli həqiqi hərbi xidmətə olub. Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetini bitrdikdən sonra 1992 — ci ilın dekabr ayına kimi öz ixtisası üzrə müvafiq vəzifələrdə işləyib. 1993 — 2014 -cü illərdə isə Daxili İşlər Nazirliyi Daxili Qoşunların Bas İdarəsinin Sumqayıt şəhərində, Quba, Binəqədi, Nərimanov və Sabuncu rayonlarında yerləşən hərbi hissələrdə Əlahiddə Xüsusi Vasitələrin Tətbiqi qurupun komandiri, Avtomobil və zirehli texnika bölüyünün komandiri, Avtomobil və zirehli texnika xidmət rəisi, hərbi hissə komandirinin tərbiyəvi işlər üzrə müavini maddi texniki təminat xidmətləri üzrə müavini vəzifəsində Vətənə Dövlətə və xalqa layıqincə xidmət edib.
Azərbaycan Ərazi bütövlüyü uğrunda (Ağdam, Ağdərə və Füzuli) rayonları istiqamətində gedən döyüşlərdə iştirak edərək, ona həvalə edilmiş vəzifə və tapşırıqların öhdəsindən layiqincə gəlmişdir. Müharibə Veteranıdır.
Kamil Sadıqov Daxili İşlər Nazirliyi Daxili Qoşunların Bas İdarəsindən Silahlı Qüvvələrə ehtiyata buraxılandan sonra 2017- 2019 -cu illərdə Moskva şəhərində MR natural şirələri zavodunda idarə heyətin sədri, 2019 — 2021cü illərdə isə Kənd təsərrüfatı Nazirliyinin Abşeron rayonun Dövlət Aqrar inkişaf mərkəzində aparıcı məsləhətçi işləyib.
— «Qüsursuz Xidmətə Görə 1 -ci dərəcəli medalı ilə;