TƏBRİK: RAMİZ YUNİS OĞLU AĞAYEV — 58
İnsan üçün ən yadda qalan tarixlərdən biri onun doğum günüdür.  Belə insanlardan biri də yüksək peşəkarlığı və humanistliyi, sadəliyi və səmimiyyəti, dəqiqliyi və təmkinliyi, işgüzarlığı və mənəvi keyfiyyəti, vətənpərvərliyi və təcövzkarlığı ilə seçilən ömrünün ən məhsuldar  dövrünü  Hərbi xidmətdə,  «Azəristilik  təchizat » ASC  — də  və Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin Xankəndi şəhəri və Xocalı rayon şöbəsində  kecirən  Müharibə Veteranı  Ağyev Ramiz  Yunis oğludur. İyul ayının 18 — də onun  58 — yaşı tamam olur.
Daimi həyatın bütün imtahanlarından alnıaçıq və üzüağ çıxan Müharibə Veteranı  Ağayev Ramiz Yunis oğlunu doğum günü münasibətilə  Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin (AVMVİB) rəhbərliyi və Azərbaycan Vətən Müharibəsi Vətən  Veteranları İctimai Birliyi (AVMVİB) sədrinin müavini polkovnik Salman Musayev  səmimi qəlbdən təbrik edir, həyatda insan üçün ən şirin nemət olan möhkəm can sağlığı və həyat yollarında bitib — tükənməyən naliyyətlər arzulayır. Yaşının üstə gələn bu yaş ona sevinc dolu illər bəxş etsin və hər yeni günü isə onu istəklərinə qovuşduraraq daha da xoşbəxt etsin.
Ağayev Ramiz   Yunis oğlu  iyul ayının  18 — də  Azərbaycan Respublikasının  Xocalı rayonun  Kosalar   kəndində zəhmətkeş ailədə dünyaya göz açıb.
1979  — cu ildə  Azərbaycan Respublikasının  Xocalı rayonunun Kosalar kənd orta məktəbin  səkkizinci sinfini, 1983 — cü ildə  Xankəndi şəhər  Texniki peşə məktəbini, Sovet ordusunda müddətli həqqi hərbi xidmətdə oluduğu ildə isə  Tank üzrə mexanik kursunu bitrib.
1983 — 1985 — ci illərdə  Sovet Ordusunun Almaniya  Federativ Respublikasında yerləşən hərbi hissələrində müddətli  həqiqi hərbi xidmətə ( tank üzrə mexanik vəzifəsində) olub.
1985 — 1988 -ci illərdə  Xankəndi şəhər  İpək kombinatında,  1988 — 2010 -cu illərdə isə  «Azəristilik təchizat» ASC  — də müxtəlif vəzifələrdə işləyib.
1992- 1995 -ci illərdə  Azərbaycan Ordusunun   tərkibində  Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda ( Kəlbəcər,  Ağdam, Ağdərə və Füzuli rayonları istiqamətində) gedən döyüşlərdə  bir tankçı kimi üzərinə düsən vəzifə və tapşırıqların öhdəsindən layiqincə gəlmişdir.
Ramiz  Yunis oğlu Ağayev Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları  İctimai  Birliyinin  Xankəndi şəhər və Xocalı rayon şöbəsinin sədri  vəzifəsində olduğu illər ərzində  Azərbaycan Respublikasının Konstitusiyasına, qanunlarına  əməl edilməsi,  Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin Nizamnaməsinin tələblərinin dəqiq və sözsüz yerinə yetirilməsi işində üzərinə düsən vəzifə və tapşırıqları məsuliyyət və şərəf hissi ilə yerınə yetirir.
Döyüşçü və iş yoldaşları  onu  vətənpərvər, qorxmaz, səxavətli,əliaçıq, insanpərvər  və zəhmətkeş insan kimi dəyərləndirirlər. O, istər  təhsil aldıgı təhsil müəssisələrində,  istər xidmət etdiyi və  çalışdığı mühitdə, istərsə də  dost — tanış,  qohum — əqraba    arasında özünə layiq hörmət qazanıb.
Hərbi xidməti və İctimai  vəzifələrinin  icrasına məsuliyyətlə yaşadığına görə    «Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin sədrinin,   xidmət etdiyi hərbi hissənin komandirinin, » Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları»  İctimai Birliyinin  Xətai rayon şöbəsinin sədrinin müvafiq əmrləri ilə  döş nişanları ilə,  fəxri fərmanlarla və qiymətli hədiyyələrlə mükafatlandırlıb və ona təşəkkür elan edilib.
Azərbaycan Respublikasının müstəqilliyinin, ərazi bütövlüyünün qorunub saxlanılmasında,  «Azərbaycan Vətən Müharibəsi  Veteranları» İctimai   Birliyinin  Nizamnaməsinin tələblərinin yerinə yetirilməsində  fəriqləndiyinə görə  «Azərbaycan  Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin  təsis etdiyi aşağıdakı  xatirə medalları ilə təltif olunub:
-«Böyük Zəfər» medali ilə;
— » Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranı» medalı ilə ;
-» Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai  Birliyinin  25 — illik yubiley » medalı ilə
— » Azərbaycan Silahlı Qüvvələrin yaranmasının » 100 — illiyi yubiley medalı ilə.
RAMİZ BƏY, 58  YAŞIN MÜBARƏK !!!