28 il öncə Vətənçün döyüşən,canından,qanından keçən Vətən oğulları bir olub, bir araya gəldilər sıralarında bu Vətənin mərd oğullarını birləşdirərək Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi (AVMVİB) adlı bir birlik yaratdıb,sonunda bu birliyin sıralarında birləşdilər.
28 il keçdi..
Bu illərdə çox sınaqlardan keçdilər, çox çətinliklər görsələrdə usanmadan, yorulmadan, vətənə xidmət etdilər, dostluq və qardaşlıq birliyi oldular.
Yaranış gününüz mübarək Vətən oğulları!
Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi (AVMVİB) Tovuz şöbəsinin üzvləri adından,rayon şöbəsinin sədri ehtiyatda olan mayor Etibar Vəliyevin adından Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin (AVMVİB) sədri cənab Füzuli Rzaquliyev başda olmaqla bütün veteranları, İdarə Heyətinin, NTK üzvlərini, Mətbuat xidmətinin əməkdaşlarını, hər bir üzvümüzü bu gün münasibətiylə təbrik edir və hər birinizə uğurlar diləyirik!