TƏBRİK: KAPİTAN SƏDİ HƏSƏNOV — 48
İnsan üçün ən yaddaqalan  biri onun doğum  günüdür. Belə insanlardan biridə peşəkarlığı, hümanistliyi, səmimiyyəti ilə secilən müharibə veteranı istefada olan kapitan Həsənov Sədi Aydın oğludur. Sentyabr ayının 5- də onun 48 yaşı tamam olur.
Daimi həyatın imtahanlarından alnıacıq və üzüağ cıxan müharibə veteranı ehtiyatda olan Sədi Həsənovu Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyinin (AVMVİB) rəhbərliyi  doğum günü münasibətilə semimi qəlbdən təbrik edir, həyatda insanın ücün ən şirin nemət olan möhkəm can sağlığı və uzun ömur arzulayir. Sədi  Həsənovun yaşının üstə gələn bu yaş ona sevinc dolu günlər bəxş etsin və hər yeni günü isə onu istəklərinə qovuşduraraq daha da xoşbəxt etsin.
Müharibə Veteranı ehtiyatda olan kapitan Həsənov Sədi Aydın oğlu 1974 -cü ilin  sentyabr ayının 5-də Azərbaycan Zəngəzur mahalının  Mehri rayonunda zəhmətkeş ailədə anadan olub.
1988 -ci ildə  Azərbaycanın Zəgəzur mahalının  Mehri rayonunda orta məktəbin  8 (səkkizinci) sinfini, 1991 — ci ildə  Bakı şəhərində  238 saylı tam orta məktəbi,  1998 -ci ildə Daxili İşlər Nazirliyinin Polis Akademiyasını,  2000 — ci ildə  Daxili İşlər Nazirliyi Daxili Qoşunların  Xəzər rayonunda yerləşən Təlim və Tədris mərkəzində zabitlərin təhkimləşdirmə kursunu bitrib . O, Daxili Qoşunlarda xidmət etdiyi illər ərzində, Daxili Qoşunların Baş İdarəsində və hərbi hissələrdə kecirlən bir cox metodiki- təlim toplanışlarda,  xüsusi-  taktiki təlimlərdə, seminar və konfranslarda fəal iştirak edib.
1992 — 1994 — cü illərdə  Daxili İşlər Nazirliyinin Daxili Qoşunların Baş İdarəsinin   Ağdam, Ağdərə və Füzuli rayonlarında yerləşən hərbi hissələrdə müddətli həqiqi hərbi xidmətdə  olaraq, Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda gedən döyüşlərdə iştirak edib və yaralanıb.
Kapitan  Sədi Həsənov  1994- 1998 -ci illərdə  Daxili işlər Nazirliyinin Polis Akademiyasında ali təhsil alıb. 1998- 2007 — ci illərdə Daxili İşlər Nazirliyi Daxili Qoşunların (Yalama qəsəbəsində) Quba, Nərmanov     rayonunlarında və Gəncə şəhərində yerləşən hərbi hissələrdə taqım komandiri,  böluk komandirinin tərbiyəvi işlər üzrə müavini,  böluk komandiri vəzifələrində Vətənə Dövlətə və Xalqa sədaqətlə xidmət edib.2007- ci ildə Xəstəliyi ilə əlaqədar  Daxili İşlər Nazirliyi Daxili Qoşunlarından Silahlı Qüvvələrə ehtiyata buraxlıb. 2010 — cü ildən etibarən Özəl sahədə müvafiq vəzifələrdə işləyir.
O, Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasına və qanunlarına əməl edilməsi istiqamətində,  Hərbi Andın,  Hərbi Nizamnaməlirin,  Daxili işlər Nazirliyinin Post — patrul , Daxili Qoşunların isə  Döyüş xidməti nizamnamələrinin  tələblərinin yerinə yetirilməsində üzərinə düsən vəzifə və tapşırıqların öhtəsindən layiqincə gəlmişdir.
Hərbi yoldaşları onu  vətənpərvər, qoruxmaz, saxavətli,  insanpərvər, əliacıq və zəhmətkeş zabit kimi  dəyərləndirirlər. O, istər təhsil aldıgı orta və ali təhsil müəssisələrində, istər xidmət etdiyi və çalışdığı mühitdə, istərsədə  dost — tanış, qohum — əqraba  arasında özünə böyük hörmət qazanıb.
Hərbi xidməti vəzifələrinin icrası zamanı yüksək mənəvi- döyüş keyfiyyətləri göstərdiyinə, döyüş və ictimai sıyası hazırlığında, hərbi ıntizamın möhkəmləndirilməsində yüksək göstəricilərə nail olduğuna və nümunəvi xidmətinə görə Daxili İşlər Nazirinin, Daxili Qoşunlar Komandanın və onun müavinlərinin,  hərbi hissə komandirinin  müvafiq əmrləri ilə fəxri fərmanla, qiymətli hədiyyələrlə, pulla, əlacı döş  və yubiley nişanları ilə  mükafatlandırlıb və ona təşəkkür elan edilib.
Azərbaycan Respublikasının müstəqilliyinin, ərazi bütövlüyünün  qorunub saxlanmasında, respublikada əmin — amanlığın təmin edilməsində, ictimai  asayişin qorunmasında, cinayətkarlığa qarşı mübarizədə  öz xidməti vəzifələrini və hərbi hissənin qarşısında qoyulmuş tapşırıqları yerinə yetirərkən fəriqləndiyinə görə aşağıdakı medalarla
DOĞUM GÜNÜN MÜBARƏK OLSUN, SƏDİ BƏY!